Hyaluronic Acid 100 mg Liquid

5 100 Lekë
Acid hialuronik plus vitamina dhe aminoacide ne forme te lengshme.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • 100 mg për dozë
  • Lubrifikon artikulacionet
  • Plus vitamina dhe aminoacide
  • I ëmbëlsuar me Xylitol
  • Me shije fruta pylli

Acidi Hialuronik është një përbërës i pranishëm në çdo ind të trupit, me përqendrime më të larta tek indet lidhore të tilla si lëkura dhe kërcet. Acidi Hialuronik është një përbërës i rëndësishëm i lëngjeve të artikulacioneve, ku shërben si lubrifikant dhe ruan artikulacionet nga forcat shtypëse. Formula përfshin vitaminë D dhe nutrient të tjerë të cilët luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin e artikulacioneve.

Përdorimi: 1 lugë gjelle, 1 ose 2 herë në ditë. Mund të përzihet me ujë ose lëng. Tundeni para përdorimit.

Paketimi: 473 ml

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

20

 

Totali Karbohidrateve

5 g

2%*

Xylitol

2 g

*

Natrium

10 mg

<1%

Vitaminë A (si Palmitat Retinili)

1,000 IU

20%

Vitaminë D (si Ergokalciferol)

400 IU

100%

Vitaminë E (si Tokoferol d-alpha)

30 IU

100%

Acid Hialuronik (nga Hialuronat natriumi)

100 mg

*

L-Prolinë (Formë e lirë)

100 mg

*

L-Lizinë (nga HCL L-Lizine)

100 mg

*

Përbërës tjerë: ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, xylitol, acid citrik, sorbat potasiumi, shije natyrale dhe vitaminë E nga soja jo-OMG.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.