L-Tyrosine 500 mg Capsules

1 330 Lekë
Aminoacid i cili ndihmon ne mirefunksionimin e gjendrave, vecanerisht ne mirefunksionimin e gjendres tiroide.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Për një funksion të shëndetshëm të gjëndrave
  • Ndihmon në përformancën mendore

L-Tirozina është një aminoacid i domosdoshëm për prodhimin e neurotransmetuesve si dopamina, adrenalina, noradrenalina dhe gjithashtu për pigmentin e lëkurës, melaninën. Noradrenalina dhe adrenalina janë përgjegjëse për përgjigjen ndaj stresit akut në trup dhe sëbashku me dopaminën ndihmojnë në përmirësimin e humorit dhe performancës mendore. Përveç këtyre, L-Tirozina është thelbësore për funksionimin normal të gjëndrës tiroide.

Përdorimi: 1 kapsulë 1-3 herë në ditë, mundësisht në mes të ushqimit.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

L-Tirozinë

500 mg

*

Përbërës tjerë: Xhelatinë, stearat magnezi dhe acid stearik (me origjinë bimore).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI EUROFARMA Tirane Tirane D. Bosko0697801275
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.