BetterStevia® French Vanilla packets

€14.58
• Ëmbëlsues natyral me zero kalori • Indeks glicemik i ulët
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11821

BetterStevia® është një ëmbëlsues me kalori zero, indeks glicemik të ulët, jo OMGJ, me origjinë bimore që zëvendëson krejtësisht sheqerin e zakonshëm dhe ëmbëlsuesit artificial. Në ndryshim nga ëmbëlsuesit kimikë, BetterStevia® përbëhet nga ekstrakti i pastër stevia që përdoret dhe metabolizohet lehtësisht nga trupi në të njëjtën mënyrë si nutrientët e tjerë ushqyes. Ka një shije që është 60-100 herë më e ëmbël se sheqeri i rafinuar, pra një sasi e vogël është gjithçka që duhet për të ëmbëlsuar pijet, ushqimet dhe ëmbëlsirat tuaja të preferuara! Megjithatë jo të gjitha stevia-t jane njësoj, NOW kujdeset që të ruajë cilësitë natyrale të stevia në këtë produkt të vecantë, të pastër dhe me shije më të mirë.

BetterStevia® përdor një ekstrakt të tërë gjethesh që ruan ëmbëlsinë e pastër të stevisë së vërtetë, në krahasim me produktet e tjera që kanë vetëm fraksione të izoluara, siç është Rebaudiana A (Reb A). Stevia jonë përpunohet duke përdorur një trajtim enzimatik të veçantë që rezulton në një ekstrakt të pastër dhe të shijshëm të stevias. Përqendrimi ynë në cilësi i jep BetterStevia një shije të ëmbël optimale, që është shumë afër asaj të sheqerit të pastër, pa kalori dhe për ta konsumuar pa ndjesi faji. Kjo është arsyeja pse ne e quajmë BetterStevia®. Provojeni dhe vertetojeni se sa e ëmbël është!

Përdorimi: Si ëmbëlsues në pijë ose receta të ndryshme. Kujdes: Një sasi e vogël Stevia ofron një dozë të konsiderueshme ëmbëlsie.

Paketimi: 75 bustina

Përbërësit:

Kalori 0

Totali yndyrnave 0 g 0%

Natrium 0 mg 0%

Totali Karbohidrateve 1 g < 1%

Totali Sheqernave 0 g

Përfshin 0 g Sheqer të shtuar 0%

Proteina 0 g

Përbërës të tjerë: Oriz maltodekstrin, shije natyrale vanilje franceze, ekstrakt i certifikuar organik nga gjethja e stevia, silicë.

Specifikime
Sipas LinjaveNOW
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.