Shark Cartilage 750 mg Capsules

2 100 Lekë
Burim i shkelqyer kalciumi dhe mukopolisaharidesh te cilat lubrifikojne dhe mbrojne artikulacionet, dhe gjithashtu ndihmojne ne mireqenien e sistemit skeletor.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Mukopolisaharide dhe Kalcium

NOW® Shark Cartilage është një burim i shkëlqyer i kalciumit dhe gjithashtu përmban mukopolisaharide, të cilat janë të njohura edhe si glikosaminoglikanë (GAGs). GAGs janë përbërës të indit kërcor që lubrifikojnë dhe mbrojnë nyjet nga goditjet. Për shkak të përmbajtjes së lartë të kalciumit, ky produkt gjithashtu ndihmon në mirëqenien e sistemit skeletor.

*NOW® Shark Cartilage është i derivuar nga shtylla kurrizore e ngrirë dhe e tharë e peshkaqenëve, që përdoren vetëm për qëllime ushqimore. Ky produkt është testuar tërësisht për komponentët e rëndësishëm të peshkaqenëve dhe nuk ka tretës ose agjentë të tjerë të përpunimit kimik.

Përdorimi: 6 kapsula në ditë, mundësisht në doza të ndara.

Paketimi: 100 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

10

 

Totali Karbohidrateve

1 g

<1%*

Proteina

2 g

4%*

Kalcium

1,000 mg

77%*

Natrium

55 mg

2%*

Kërc nga peshkaqeni (me mucopolisaharide naturale)

4.5 g (4,500 mg)

*

Përbërës tjerë:  xhelatin (kapsulë), celulozë, stearat magnezi (origjinë bimore), acid stearik (origjinë bimore) dhe silic. përmban peshk (peshkaqen).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI HASANI TIRANEKAMEZ TIRANE0684063180
FARMACI DITE E NATE_TRUshtari i Panjohur-TIRANE692425782/ 0695291361
FARMACI KASA_ELLagja Syrja Dygjeni_Elbasan696471086
FARMACI DAJTITirane0682000601
ELEZI FARM_SH.P.K Tirane Tirane FARMACI BESI- Rr.Qemal Stafa
FARMACI VJOLA Rr. ELRruga Elbasanit_Tirane0695802865
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ERIONI-1 BABRRUBABRRU TIRANE0672080714
FARMACI IDIALTirane042243844
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
Farmaci Orange farmaci 007Tirane Rr Kavajes pall Delijorgji0697254426, 0692209778
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.