DEFENCE HYDRACTIVE HYDRO-NOURISHING CREAM

€23.49
Krem me një teksturë të plotë me veti të fuqishme hidratuese dhe detoksifikuese. Për lëkurat e thata, shumë të thata dhe sensitive. Antioksidant, kundër ndotjes, kundër dritës blu.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11808

Përmban Hyaluron-pro, një kompleks me acid hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron një hidratim të lëkurës deri në 48 orë. Falë filtrave të diellit dhe fitoaktivizuesve special lufton radikalet e lira duke mbrojtur kështu lëkurën nga agjentët e jashtëm (tymi, metalet e rënda) dhe dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV dhe drita blu. Përmban gjithashtu karnozinë, e cila mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga drita blu dhe gjalpë shea, e cila ushqen dhe riparon lëkurë. Lëkura juaj do të duket më e butë, më e lëmuar dhe plot shkëlqim menjëhërë pas aplikimit.

Indikimet:

Indikohet për hidratimin e lëkurave të thata dhe shumë të thata.

Parandalon plakjen e lëkurës.

Përdorimi: Aplikoni kremin në mëngjës dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës, më vete ose pas aplikimit të serumit Defence Hydractive Intensive Moisturising Serum.

Paketimi: 50 ml

Përmban:

Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.

Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.

Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.

Polisakaride bioteknologjike me efekt rivitalizues dhe mbrojtës ndaj ndotjes urbane.

Karnozinë me efekt antioksidantë dhe antirrudhë. Gjithashtu mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe DRITA BLU.

Gjalpë Shea ushqen dhe mbron lëkurën duke forcuar mbrojtjen lipidike dhe duke parandaluar dehidratimin.

E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten.

Specifikime
Sipas trupitFytyra
Sipas tipit te produktitKrem
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.