DEFENCE HYDRACTIVE INTENSIVE MOISTURISING SERUM

€25.92
Serum i përqëndruar me veti të fuqishme hidratuese dhe detoksifikuese, ideal për përkujdesje të përditshme të lëkurës. Ka një teksturë të lehtë dhe të freskët. Për lëkurat sensitive dhe intolerante. Antioksidant, kundër ndotjes, kundër dritës blu.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11810

Përmban Hyaluron-pro, një kompleks me acid hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron një hidratim të lëkurës deri në 48 orë. Falë filtrave të diellit dhe fitoaktivizuesve special lufton radikalet e lira duke mbrojtur kështu lëkurën nga agjentët e jashtëm (tymi, metalet e rënda) dhe dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV dhe drita blu. Përmban gjithashtu karnozinë, e cila mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga drita blu dhe gjalpë shea, e cila ushqen dhe riparon lëkurë. Lëkura juaj do të duket më e butë, më e lëmuar dhe plot shkëlqim menjëhërë pas aplikimit.

Indikimet:

Hidraton intensivisht epidermën.

Fuqizon efektin e kremit.

Rrit rezervat e ujit në lëkurë.

Parandalon plakjen e lëkurës të shkaktuar nga stresi oksidativ.

Përdorimi: Aplikoni serumin në mëngjës dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës, më vete ose para aplikimit të kremit tuaj të përditshëm.

Paketimi: 50 ml

Përmban:

Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.

Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.

Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.

Polisakaride bioteknologjike me efekt rivitalizues dhe mbrojtës ndaj ndotjes urbane.

Karnozinë me efekt antioksidantë dhe antirrudhë. Gjithashtu mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe DRITA BLU.

Formula është e pasur gjithashtu me slow-release serine system, i cili forcon dhe zgjat efektin hidratues.

E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten.

Specifikime
Sipas trupitFytyra
Sipas tipit te produktitSerum
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.