Saccharomyces Boulardii Veg Capsules

2 950 Lekë
Fermente probiotike rezistente ndaj aciditetit te stomakut dhe kolonizues te traktit gastrointestinal.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • 5 Billion CFU
  • Balancon florën bakteriale intestinale
  • E përshtatshme për udhëtim

Saccharomyces boulardii është një ferment probiotik rezistent ndaj aciditetit të stomakut dhe kolonizues i traktit gastrointestinal.  Përmirëson funksionin e traktit intestinal, shumëfishon numrin e florës bakteriale dhe rrit përgjigjen imune ndaj faktorëve të ndryshëm që shkaktojnë crregullim të sistemit gastointestinal.
*Shtamet probiotike këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

Përdorimi: 1-2 kapsula, 2 deri në 3 herë në ditë mes vakteve

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Saccharomyces cerevisiae var. boulardii I-3799

10 Billion CFU

*

Përbërës tjerë:  Celulozë, inulinë organike (FOS) (fruktooligosakaride) dhe guar gum. 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.