Flax Oil 1000 mg Vegan Softgels

€23.08
• Suport kardiovaskular • Përban Omega 3 (ALA) • I presuar në të ftoftë; Pa Heksan
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11819

Vaji i farave të lirit është një burim natyral i acidit yndyror omega 3 (ALA). Acidi alfa linoleik (ALA) konsiderohet si acid yndyror esencial, pasi trupi nuk mund ta prodhojë nga yndyrnat e tjera dhe duhet ta marrë me doemos vetëm përmes përmes ushqimit ose suplementeve. Sipas studimeve ky vaj ofron suport kardiovaskular dhe ndihmon në mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme.

Vaji është presuar në të ftohtë dhe me kujdes maksimal, në mënyrë që të ruajë në mënyrë optimale vetitë origjinale të vajit brenda farës. Kujdes i madh është treguar gjithashtu në paketimin e tij në kapsulë xhelatinoze, e cila e mban vajin të mbyllur brenda dhe e mbron atë nga oksidimi dhe kontaminimi.

Përdorimi:  1 kapsulë xhelatinoze, 1 deri ne 3 herë në ditë.

Paketimi: 120 kapsula xhelatinoze

Përbërësit:

Vaj nga farat e lirit organik (Linum usitatissimum) 1g (1,000 mg) *

Kalori 10

Totali i yndyrnave 1 g 1%*

Cdo kapsulë xhelatinoze përmban 50% acid alfa linoleik.

Përbërës të tjerë: Kapsulë xhelatinoze vegjetariane (glicinë, niseshte, karagenan, ujë)

Specifikime
Sipas LinjaveNOW
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.