Sports Energy Extreme Veg Capsules

4 150 Lekë
Formule e cila permban spektrin e vitaminave B, Krom, Magnez, Karnitine, Tirozine, Jod, Kafeine dhe adaptogjen te tjere bimore per te furnizuar qelizat e trupit me energji.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Për më shumë energji dhe përformancë

NOW® Sports Energy Extreme është formuluar për të furnizuar qelizat e trupit me energji. Formula ka në përbërje spektrin e vitaminave B, Krom, Magnez, Karnitinë, Tirozinë, Jod, Kafeinë dhe adaptogjen të tjerë bimorë. Tirozina dhe Jodi ndihmojnë në mirëfunksionimin e tiroides, kafeina ju ndihmon të qëndroni alert, ndërsa përbërësit e tjerë adaptogjen bimorë ndihmojnë trupin gjatë aktivitetit intensiv.

Përdorimi: 2 kapsula në ditë, mundësisht të shoqëruara me ujë dhe ushqim.

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Acid Pantotenik (nga Pantotenat kalciumi)

20 mg

400%

Krom (nga Glicinat Nikotinat kromi)

200 mcg

571%

Riboflavin (Vitaminë B-2)

10 mg

769%

Pluhur natyral Kafeine

100 mg

*

Niacin (si Niacinamide)

20 mg

125%

Ekstrakt fara Guarana

80 mg

*

Vitaminë B6 (Piridoksin HCl)

10 mg

588%

Ekstrakt gjethe Caji jeshil

 50 mg

*

Acid folik

400 mcg

167%

Ekstrakt gjetheYerba Mate

50 mg

*

Vitaminë B12(si Metilkobalamin)

1 mg

41,667%

Ekstrakt Rhodiola rosea

50 mg

*

Tiaminë ( nga HCl Tiaminës)

10 mg

833%

Rrënjë Xhinxher Panas

50 mg

*

Jod (nga Jodid Potasiumi)

150 mcg

100%

Taurinë (Formë e lirë)

250 mg

*

Magnez (nga malat magnezi)

15 mg

4%

L-Tirozinë (Formë e lirë)

250 mg

*

L-Karnitinë (Carnipure®)

250 mg

*

L-Citrulinë (Formë e lirë)

100 mg

*

CoQ10 (Coenzimë Q10)

30 mg

*

Rrënjë Organike Eleuthero

50 mg

*

Përbërës tjerë: Hipromelozë, stearat magnezi (origjinë bimore), dioksid silikoni

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI GALENOS_TRTIRANE, RR'DIBRES"0693645041
FARMACI KASA_ELLagja Syrja Dygjeni_Elbasan0699554622 / 0696471086
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.