Daily Vits Tablets

2 200 Lekë
Formule e kompletuar me plot 27 nutriente te nevojshem ne dieten tuaj, perfshire luteine dhe likopene.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • 1 tabletë në ditë
  • Me Luteinë dhe Likopene

Sot, si pasojë e ushqimeve të procesuara dhe stilit të jetës të ngarkuar shumë nga ne nuk plotësojnë nevojat e trupit me vitamina dhe minerale. Daily Vits™ është një formulë e kompletuar me plot 27 nutrientë të nevojshëm në dietën tuaj.

Përdorimi: 1 tabletë në ditë gjatë një vakti

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin A
(100% as Beta-Carotene)

 3,500 IU

70%

 Riboflavinë
(Vitamin B-2)

1.7 mg

100%

Vitamin C (si Acid Askorbik)

60 mg

100%

Niacinë (Vitamin B-3)

20 mg

100%

Vitamin D (si Ergokalciferol)

400 IU

100%

Vitamin B-6
(nga Piridoksin HCl)

2 mg

100%

Vitamin E
(si d-alpha Tokoferol)

30 IU

100%

Zink (nga Bisglycinat Zinku) (TRAACS®)

15 mg

100%

Tiamin (Vitamin B-1)

1.5 mg

100%

Vitamin B-12
(as Metilkobalamin)

6 mcg

100%

Biotinë

300 mcg

100%

Folate (si Acid Folik)

400 mcg

100%

Acid Pantotenik
(Vitaminë B-5)

10 mg

100%

Selenium (nga L-Selenometioninë)

35 mcg

50%

Kalcium (nga karbonati kalciumit)

150 mg

15%

Bakër
(nga Bisglicinat bakri)

1 mg

50%

Iron (nga Ferrochel® Iron Bisglicinat) (TRAACS®)

 9 mg

50%

Manganez (nga Bisglycinat Manganezi)

2 mg

100%

Jodine
(nga Jodidi Potasiumit)

150 mcg

100%

Krom
(nga Pikolinat kromi)

60 mcg

50%

Magnez
(nga oksidi Magnezit)

75 mg

19%

Molibdenum (Molibdat natriumi)

35 mcg

47%

Potasium
(nga kloruri Potasiumit)

40 mg

1%

Luteinë (nga Ekstrakti I lules Marigold)

100 mcg

*

Likopene (nga ekstrakt natural domate)

100 mcg

*

     

Përbërës tjerë: Celulozë, sodium kroskarmeloze, acid stearik (origjinë bimore), silic dhe mbështjellje vegjetariane, vitamin e nga sojë (JO-GMO)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI KASA_TRTirane0695141697
FARMACI TELMA TIRANERr.5 Maji TIRANE0692343442 , 0699550237
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI DITE NATE 3_TR !!! TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI ISARTI TIRANEAllias TIRANE042369930, 0696210485
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
FARMACI ANROFARM PGPogradec0692531404
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Farmaci VORA HEALTH MEDICINEVORE 0673021320
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.