Kid Vits Berry Blast Chewables

2 500 Lekë
Formule e kompletuar per ti siguruar femijeve tuaj vlerat e nevojshme ushqyese per rritje te shendetshme.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Përdorimi: Për fëmijë nga 4 vjec e sipër: Merrni 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim. Për fëmije nga 1-3 vjec: Merrni 1 ose 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

 Per femije
 < 4 vjec

Per femije 4 vjec e siper

Kalori

5

*

*

Acid pantotenik (nga kalcium pantotenate)

10 mg

200 %

100 %

Totali karbohidrateve

2 g

*

< 1 %

Kalcium (nga citrati dhe karbonati i kalciumit)

20 mg

3 %

2%

Sheqer

0 g

*

*

Hekur (nga Ferrochel® Bisglicerat hekuri)

5 mg

50 %

28 %

Xylitol

2 g

*

*

Jod

75 mcg

107 %

50 %

Vitamin A
(100% si Beta-Karoten)

5000 IU

200 %

100 %

Magnez
(nga citrati magnezit)

10 mg

5 %

 3 %

Vitamin C
(si Acid Askorbic)

60 mg

150 %

100 %

Zink (nga bisglicinati i Zinkut)

3 mg

38%

28 %

Vitamin D
(
si Ergokalciferol)

200 IU

50 %

50 %

Manganes (nga bisglicenati i Mang.)

0.1 mg

*

5 %

Vitamin E
(si d-alpha tocoferil sucinate)

30 IU

300 %

100 %

Krom (nga picolinate kromi)

120 mcg

100 %

100 %

Tiamin
(Vitaminë B1)

1.5 mg

214 %

100 %

Molibdenum (nga Molibdate natriumi)

75 mcg

*

100 %

Riboflavin
(Vitaminë B2)

1.7 mg

213 %

100 %

Potasium (nga kloridi potasumit)

5 mg

*

< 1 %

Niacin
(Vitaminë B3 si niacinamide)

20 mg

222 %

100 %

Koline (nga bitartrate koline)

2 mg

*

*

Vitamin B6
(HCl piridoksine)

2 mg

286 %

100 %

Inositol

2 mg

*

*

Acid folik

400 mcg

200 %

100 %

PABA (Acid Para-Aminobenzoic)

2 mg

*

*

Vitamin B-12

6 mcg

200 %

100 %

Lutein (nga ekstrakti marigold)

500 mcg

*

*

Biotin

300 mcg

200 %

100 %

Likopen (nga ekstrakt natyral domate)

500 mcg

*

*

Përbërës tjerë: Celulozë, pudër vaj kokosi, acid stearik (origjinë bimore), pudër rrepe, xanthan Gum, shije natyrale, acid malic, silic, stearat magnezi (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (enzimë e modifikuar nga glukosidet e steviolit) rebaudioside A nga ekstrakti i gjetheve stevia. Përmban sojë dhe pluhur nga vaji i kokosit.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
Farmaci Lizeta KorcePrane Pol Qendrore KORCE697592920
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI ENDI TIRANEPrane Dispancerise-TIRANE042256067
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI MARSIDA SHShkoder0684122793
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI LOLA ANILAKAVAJE055243654 / 0695561182
Farmaci Orange farmaci 008Tirane Rruga Muhamed Gjollesha kt10695373300
FARMACI LATO PHARMA _PGPogradec, Lgj nr 50675298830
FARMACI ENIDA_VLVLORE0697332831
Farmaci Farmavitta 1 Tirane Tirane Bulevardi Zogu I
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI DRITA.J_TRTirane,prane maternitetit te ri0697842067
FARMACI GOLD TRTirane0693175717
Farmaci GENIUS LAB SHPKTirane Rruga Kavajes0693525520/0693033164
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.