Vitamin B-12 Complex Liquid

1 470 Lekë
Formule e pasur me B-12 dhe B kompleks ne forme te lengshme.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme
  • Për një sistem nervor të shëndetshëm
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat.  Vitamina B12 është gjithashtu thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, prandaj dhe është e rëndësishme për shumëfishimin dhe formimin e qelizave -p.sh qelizat e gjakut.

Përdorimi: 1/4 e një luge caji, mbajeni në gojë për 30 sekonda dhe pastaj gëlltiteni. Mund të merret në mëngjes ose gjatë një vakti. Tundeni mirë para përdorimit.

Paketimi: 59 ml

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin C (si Acid Askorbik)

20 mg

22%

Tiaminë (Vitaminë B1)

0.6 mg

50%

Riboflavinë (Vitaminë B2)

1.7 mg

131%

Niacinë (si Niacinamide)

20 mg

125%

Ekstrakt Stevia (gjethe)

2 mg

*

Vitaminë B6 (nga HCl Piridoksin)

2 mg

118%

Folate DFE (200 mcg acid folik)

333 mcg

83%

Vitamin B12 (si Cianokobalamin)

1 mg (1,000 mcg)

41,667%

Acid Pantotenik (nga Pantotenat kalciumi)

30 mg

600%

Përbërës tjerë: ujë i dejonizuar, glicerinë bimore, xylitol, acid malik, shije natyrale, sorbat potasiumi, rrënjë xhinxheri, fibra qitro dhe vaj kanelle.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI WENDITirane0673138822
FARMACI RRAPOTIRANE0696368479
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI MISHELDURRES052420402 / 0694000060
FARMACI ENDI TIRANEPrane Dispancerise-TIRANE042256067
Farmaci NEXTPHARMATirane Rr. Haxhi Dalliu God. 12 Hyrja 20699150093
FARMACI ILJAZI TIRANEUnaza E RE TIRANE0696718280
FARMACI LEDINA_LULUSHNJE0693152939
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
Farmaci Nr. 1_Edmir Quka Tirane Tirane Rr. Petro Nini Luarasi0695265035
FARMACI ELSITirane0692423090
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI FLORATirane0682065190
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
FARMACI NILA DURRESDURRES0692939476 / 0699415511
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.