Glucosamine & Chondroitin Extra Strength Tablets

3 700 Lekë
Formule me glukozamine dhe kondroitine e cila ofron suport per kockat dhe artikulacionet.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Glukozamina është esenciale për formimin e glikosaminoglikaneve (GAG’s) dhe proteoglikaneve, përbërësit kryesor të indit kërcor. Kondroitina është një glikozaminoglikan i cili në këtë formulë është kombinuar me glukozaminën për të krijuar një produkt efektiv që ushqen dhe mirëmban kockat dhe artikulacionet.

Përdorimi: 2 kapsula në ditë të shoqëruara me shumë ujë.

Paketimi: 60 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Natrium

110 mg

5%

Sulfat Glukosamine
(nga Kompleksi i sulfat potasium glukozamine)

1.5 g (1,500 mg)

*

Sulfat Natriumi Kondroitin (nga kartilagje të gjedhëve)

1.2 g (1,200 mg)

*

Përbërës tjerë: Celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore), silic. Përmban produkte deti.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI KSANTI FARMA TIRANEQyteti Studenti TIRANE0695707146
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.