Calcium & Magnesium Softgels

2 370 Lekë
Formule me kalcium, magnez + D3 dhe zink.
Disponibiliteti: Ne gjendje

NOW® Calcium & Magnesium përvec Kalciumit dhe Magnezit përfshin vitaminë D3 dhe Zink. Këto nutrientë luajnë një rol thelbësor në shëndetin e kockave, dhëmbëve dhe aktivitetin enzimatik. Falë kapsulave të buta xhelatinoze nutrientët përthithen dhe shpërbëhen më me lehtësi nga trupi.

Përdorimi: 3 kapsula në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamin D3 (si kolekalciferol) (nga Lanolina)

15 mcg (600 IU)

75%

Kalcium (nga karbonati dhe citrati i kalcium)

1 g (1,000 mg)

77%

Magnez (nga oksidi dhe citrati i magnezit)

500 mg

119%

Zink (nga oksidi i Zinkut)

10 mg

91%

Përbërës tjerë: Vaj nga krundet e orizit, kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë, karbonat kalciumi), sojë, dyll bletësh.

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Alba-(Italiane)_ELElbasan692312772
FARMACI EMBI FARMA ELBELBASAN692540210
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
FARMACI DAJATirane0692654644
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI ANDI BABAMUSTADurres0692213585
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.