OralBiotic Lozenges

3 150 Lekë
Formule me Streptococcus salivarius per mireqenien e gojes dhe fytit, hundes dhe vesheve.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Ndër bakteret laktobacile më të dobishme për shëndetin e gojës, zakonisht Streptococcus salivarius është i pari që përftohet që në foshnjëri. BLIS K12® është një shtam i Streptococcus salivarius me aktivitet të fuqishëm, i cili kur merret rregullisht, ndihmon në ruajtjen e sistemit imunitar të gojës dhe fytit. Është provuar klinikisht që ndihmon në mirëmbajtjen e gojës, hundës dhe fytit dhe tek fëmijët. OralBiotic gjithashtu ndihmon në pastrimin e frymëmarrjes.
*Shtamet probiotike këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

Përdorimi: Të rriturit: 1 karamele, 1-4 herë në ditë.  Fëmijët 2 vjec e sipër: 1 karamele, 1-5 herë në ditë. Karamelja të mbahet në gojë derisa të shkrihet pastaj të gëlltitet.

Paketimi: 60 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Streptococcus salivarius K12 BLIS K12®)

1 Billion CFU

*

Përbërës tjerë:  FOS (Fruktooligosakaridet), xilitol, sorbitol, celulozë mikrokristaline,  celulozë, dioksid silici, acid stearik (me origjinë bimore), aroma natyrale dhe pluhur rrepe. Përmban qumësht. 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KASA_ELLagja Syrja Dygjeni_Elbasan0699554622 / 0696471086
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
Farmaci JAKO-SHSHKODER0694899999 / 0692274224
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI UNOTirane0692565666
FARMACI KELVIN _TRTIRANNE , RR'DIBRES'042376737
FARMACI ELISA 3 ELELBASAN,SHUSHICE054248660
FARMACI FLORATirane0682065190
FARMACI DAJARr. "Andon Zako Cajupi', Tirane04 2222 859 / 0675013331
FARMACI FARMABLEND 2Elbasan0694040455 / 0676466831
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
FARMACI DOKU_TRTirane, prane ambulances Bregut Lumit
FARMACI INEATirane
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.