Vitamin B-12 (1000 mcg) with Folic Acid Lozenges

1 320 Lekë
Formule me vitamine B-12 1000 mcg dhe Acid folik.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Me acid folik
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat. Vitamina B12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, marrja e saj në sasinë e duhur së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për bashkëpunimin mes homocisteinës dhe metionines, duke ndihmuar në këtë mënyrë për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

Përdorimi: 1 tabletë në formë karamele cdo ditë.
Përtypeni karamelen ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Acid Folik

100 mcg

25%

Vitamine B-12 (si Cianokobalamin)

1 mg

16,667%

Përbërës tjerë: Fruktozë, celulozë, sorbitol, shije natyrale, acid stearik (origjinë bimore) Stearat Magnezi (Origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane QENDRA TREGETARE TIRANA RING CENTER0694067477
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
Farmaci Nr. 1_Edmir Quka Tirane Tirane Rr. Petro Nini Luarasi0695265035
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI MERI_KOKORCE695734749
Farmaci SIDITirane Rr Komuna e Parisit pall Pinareve0696706106
FARMACI ORANGE 020rruges "Myslym Shyri", Tirane, Orange 0200692209778
FARMACI KRISTI TRKomuna e Parisit_Tirane0692264141 / 0676359096
FARMACI PETAL FARMA TIRANETIRANE0694008900
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
Farmaci Select PharmaTirane Rr Muhamed Gjollesha pll77,shk2,ap150693777046
FARMACI FARMALINE TIRANEKodra e Diellit Kristal TIRANE685210718
FARMACI LEDIA_VLVLORE0688089861
FARMACI EMBI FARMA ELBELBASAN692540210
FARMACI ROMA 13 Tirane Tirane MATERNITETI I RI0682033380
FARMACI ALKETA CELA FIERFIER0696075226 / 0684025975
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
Farmaci Sinani ElbasanElbasan672055697
Farmaci Orange Farmaci 024Tirane Perballe Qendres Kristal
FARMACI KASA_ELLagja Syrja Dygjeni_Elbasan0699554622 / 0696471086
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI LATO PHARMA _PGPogradec, Lgj nr 50675298830
FARMACI GOLD TRTirane0693175717
Farmaci ORANGE 002 FARMACI SHPKTirane,Rruga Qemal Stafa , pll nr10/780697723161, 0692209778
FARMACI JONA_LULushnje0695747362
COSMETIC NATURAL Rr.Egnatia Durres695223935
FARMACI Shpresa Nallbani (KRISTAL)-DurresLagje Nr. 9 - Muzeumi Durres052220408 / 0694766866
FARMACI JONAPHARMA_SHK SHKODER 0686541495
FARMACI SUELA (Joana Mihani)Tirane693756402
Farmaci Marsida Topci_PGLagje Nr3_Pogradec694851541
Farmaci DODA Tirane Rruga Ndreko Rino Nr 7 0682218104, 0683024536
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.