Vitamin B-12 (1000 mcg) with Folic Acid Lozenges

1 320 Lekë
Formule me vitamine B-12 1000 mcg dhe Acid folik.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Me acid folik
  • Për më shumë energji

Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat. Vitamina B12 është thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, marrja e saj në sasinë e duhur së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për bashkëpunimin mes homocisteinës dhe metionines, duke ndihmuar në këtë mënyrë për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

Përdorimi: 1 tabletë në formë karamele cdo ditë.
Përtypeni karamelen ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Acid Folik

100 mcg

25%

Vitamine B-12 (si Cianokobalamin)

1 mg

16,667%

Përbërës tjerë: Fruktozë, celulozë, sorbitol, shije natyrale, acid stearik (origjinë bimore) Stearat Magnezi (Origjinë bimore) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
FARMACI LUENABerat0693328322
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI HYRA DR.Durres0699764205
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI GJERMANE_ELBELBASAN0693213844
Farmaci ORANGE 005 FARMACI Tirane,Rruga Abdyl Frasheri , god 16,hyrja,1ap2
FARMACI ARDI ALIAJ_FRPrane ETC_Fier0692171974
FARMACI BLIRITirane0682030025
FARMACI IRIDA ZOTAJ_VLVLORE699390926
FARMACI MOZAIKU_TRTIRANE042223571, 0696561909
FARMACI FISHTA 1Tirane0692304943
FARMACI EMBI FARMA ELBELBASAN692540210
Farmaci DODA Tirane Rruga Ndreko Rino Nr 7 0682218104, 0683024536
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI BESJONA_TRPrane Freskut _TIRANE697414463 / 0673740870
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464
Farmaci BORA-VLVlore682027785
FARMACI ANGJA DURRESDurres0694882744
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
FARMACI DENADA_TRTIRANE0692915783
FARMACI MATADurres0682078231
FARMACI DALIPI DRDurres686261268
FARMACI AMICA Tirane Tirane Blv"Gjergj Fishta",ish-ekspozita696130511
FARMACI VALBONATirane0692113487
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.