Bone Strength Capsules

2 200 Lekë
Formule per suportin e kockave me permbajtje MCHA dhe nutriente te tjere.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • MCHA për kocka dhe dhëmbë më të fortë
  • E kompletuar me vitamina dhe minerale

NOW® Bone Strength™ është një formulë për suportin e kockave me përmbajtje MCHA (Mikrokristalinë Hidroksiapatite). MCHA gjendet tek matriksi i kockave dhe dhëmbëve dhe është përbërësi që i jep atyre strukturën e fortë. MCHA përmban Kalcium dhe Fosfor, të cilët janë elementët kryesor të kockave, gjithashtu përmban Magnez dhe minerale të tjerë të rëndësishëm, si vitamina C, D dhe K, që ndihmojnë në sintezën dhe mirëmbajtjen e indeve të kockave.

Përdorimi: 4 kapsula, në doza të ndara gjatë ditës, të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 120 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Proteina (MCHA dhe Amino Acide)

1 g

 2%

Magnez (nga oksidi dhe askorbati i Magnezit)

400 mg

95%

Fosfor (nga MCHA)

287 mg

23%

Vitamin C (nga askorbat magnezi)

133 mg

148%

Vitamin D3 (si kolekalciferol)

16.68 mcg

83%

Zink

7 mg

64%

Vitamin K2 (si Menakuinone-4)

67 mcg

56%

Bakër

0.7 mg

78%

Tiaminë (Vitamin B1)

3 mg

250%

Manganez

2 mg

87%

Kalcium (nga MCHA)

667 mg

51%

Bori

467 mcg

*

Bishtkali (Equisetum arvense)

67 mg

*

     

Përbërës tjerë: Kapsulë xhelatinoze, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore), silic, kompleks sulfat potasium, glukazamine, dhe celulozë.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.