Cranberry Mannose + Probiotics

5 200 Lekë
Formule probiotike per kujdesin e traktit urinar tek femrat, me permbajtje boronice te kuqe dhe D-Mannose.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10127
  • Pastrues i traktit urinar
  • Me 10 shtame probiotike për balancë mikrobiale të shëndetshme

Cranberry Mannose + Probiotic është një formulë probiotike për kujdesin e traktit urinar tek femrat, me përmbajtje boronice të kuqe dhe D-Mannose.
Përzierja imunologjike me 10 shtame baktere probiotike ruan balancen mikrobiale delikate tek femrat. Flavonoidet dhe përbërës të tjerë bioaktivë, përmirësojnë traktin urinar duke mbrojtur sipërfaqen e mukozës brenda fshikëzes urinare. D-Mannosa është një sheqer i thjeshtë natyral që metabolizohet në sasi të vogla nga trupi dhe nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak. Procesi i eliminimit bëhet natyralisht duke mbajtur mjedisin e fshikëzës urinare të shëndetshëm.

Përdorimi: 1 bustinë tretet ne 100-200 ml ujë. Mund të merren 1-3 bustina në ditë. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë ose në periudhë laktacioni.

Paketimi: 24 bustina

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % se vleres ditore

D-Mannose

2.0 g

*

Pluhur nga lëngu I frutit të boronicës së kuqe

500 mg

*

Ekstrakt nga gjethja e Uva Ursi

5 mg

*

10 Shtame: Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Lactobacillus salivarius (Ls 33), Bifidobacterium longum (Bl-05), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11)

  2 Billion CFU *

Përbërës tjerë:  Xylitol, cranberry dhe aroma të tjera natyrale, gjethe stevia organike ekstrakt (enzime-e modifikuar glicosid stevioli), silic, acid citrik, acid tartarik, acid malik and FOS (fruktooligosakaride).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
FARMACI ROI TIRANELagja Paskuqan TIRANE0697307398
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI SETI TIRANETirane0692238973
FARMACI ROARDI_TRTIRANE, BATHORE0674148881 , 0672079335
FARMACI LIVIDATirane0695545372
FARMACI RIALFATirane0697695484
FARMACI ALBIOMED Tirane Tirane RRUGA HOXHA TASIM042232960
FARMACI ERIONI-1 BABRRUBABRRU TIRANE0672080714
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
FARMACI YMERI TIRANEBabrru TIRANE0697565464 , 0694524186
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI TOP PHARMA Tirane Tirane RR"5 MAJI', QENDRA CONCORD 0672420281 , 0696366714
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI ZENELAJTirane0692070525
FARMACI GENI & LORI_TRTIRANE042359286 / 0692065008
FARMACI EKONOMITirane0696050620
FARMACI E.SHERRI_LELEZHE, LGJ"BESELIDHJA"0686683404
FARMACI GANI LOGUBajram Curri695444438
FARMACI Rrapaj TRRruga Bajram Curri Tirane 692676212
Farmaci BALLOLLI-01Librazhd,lagjja 2 Rr Qazim Murtini pall19 kt 10692624634
FARMACI MILANO ELBASANElbasan0692110984
FARMACI MOZA _YzberishtTIRANE694569482
Farmaci ITALMED-PaskuqanPaskuqan-Tirane0696512031
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
Farmaci ERNA FARMANjesia Bashkiake nr.11, Rr.Elez Isufi Kamez Tirane0676121290
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI RUBINITirane0692056124
Farmaci Xhepa Tirane,Bathore,Rr Merkuri ,lagjja 70697544432 , 0682756063
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
FARMACI Kleand Tirane, Rruga e Kastrioteve 0682062820
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.