Cranberry Mannose + Probiotics

5 200 Lekë
Formule probiotike per kujdesin e traktit urinar tek femrat, me permbajtje boronice te kuqe dhe D-Mannose.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Pastrues i traktit urinar
  • Me 10 shtame probiotike për balancë mikrobiale të shëndetshme

Cranberry Mannose + Probiotic është një formulë probiotike për kujdesin e traktit urinar tek femrat, me përmbajtje boronice të kuqe dhe D-Mannose.
Përzierja imunologjike me 10 shtame baktere probiotike ruan balancen mikrobiale delikate tek femrat. Flavonoidet dhe përbërës të tjerë bioaktivë, përmirësojnë traktin urinar duke mbrojtur sipërfaqen e mukozës brenda fshikëzes urinare. D-Mannosa është një sheqer i thjeshtë natyral që metabolizohet në sasi të vogla nga trupi dhe nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak. Procesi i eliminimit bëhet natyralisht duke mbajtur mjedisin e fshikëzës urinare të shëndetshëm.

Përdorimi: 1 bustinë tretet ne 100-200 ml ujë. Mund të merren 1-3 bustina në ditë. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë ose në periudhë laktacioni.

Paketimi: 24 bustina

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % se vleres ditore

D-Mannose

2.0 g

*

Pluhur nga lëngu I frutit të boronicës së kuqe

500 mg

*

Ekstrakt nga gjethja e Uva Ursi

5 mg

*

10 Shtame: Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Lactobacillus salivarius (Ls 33), Bifidobacterium longum (Bl-05), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11)

  2 Billion CFU *

Përbërës tjerë:  Xylitol, cranberry dhe aroma të tjera natyrale, gjethe stevia organike ekstrakt (enzime-e modifikuar glicosid stevioli), silic, acid citrik, acid tartarik, acid malik and FOS (fruktooligosakaride).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI JULI PATOSFier,Patos,Lgj"1 Maji",Rr "koli Marku",Obj 6/60693864030
FARMACI BLIRITirane0682030025
FARMACI ELISA 3 ELELBASAN,SHUSHICE054248660
Farmaci Dite e Nate 5Tirane Rr Qemal Stafa pll 575/2 shk1 kt 10692948817
FARMACI KRISTINA FIERFIER034502616 / 0696457205
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI MILANO ELBASANElbasan0692110984
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI ORIENTirane0692054446
FARMACI BLERTA_TRKodra e Diellit_TIRANE0684000556
FARMACI ZENELAJTirane0692070525
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI HASA TIRANEKamez TIRANE0694423554
FARMACI ERIONI-1 BABRRUBABRRU TIRANE0672080714
FARMACI YMERI TIRANEBabrru TIRANE0697565464 , 0694524186
FARMACI ROMA ELBElbasan0693637216
FARMACI NACIONALTirane0688408616
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.