DEFENCE HYDRA5 Mattifying moisturising fluid

€20.82
Hidraton dhe matifikon lekuren. I pershtatshem per lekurat mikse dhe te yndyrshme. Mban sebumin nen kontroll deri ne 8 ore. Redukton poret. I testuar per te qene jo komedogjen.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 2076

Permban:

DetoxHyal5:  Bazuar ne nje kombinim te perberesve aktiv te bimeve detoksifikuese dhe acidit hialuronik ne 5 pesha te ndryshme molekulare per te hidratuar lekuren dhe per te forcuar mekanizmat e saj mbrojtes kunder stresit oksidativ te perditshem. 

Ekstrakt i  Cistus incanus: Bime mesdhetare e pasur me polifenole qe kryen nje efekt te fuqishem antioksidues lufton radikalet e lira endogjene (shkaktuar nga frymemarrja qelizore) dhe ekzogjene (shkaktuar nga rrezet UV, ndotja).

Ekstrakt i Ginostema: Fuqizon funksionin mbrojtes te lekures dhe mekanizmat natyral te detoksifikimit.

Acidi Hialuronik: Me 5 pesha te ndryshme molekulare siguron hidratim te thelle  ne te gjitha shtresat epidermale: ne siperfaqe per te luftuar dehidrimin dhe ne brendesi per te rivendosur rezervat e ujit te lekures.

Rreshira Pistacia lentiscus: Ka rol astringjent dhe pastrues, ne kete menyre kontrollon sebumin e  tepert dhe minimizon poret.  

Perdorimi: Aplikojeni ne mengjes dhe/ose ne mbremje pas pastrimit te lekures dhe pas aplikimit te serumit Hydra5 Booster.

Paketimi: 40 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI ALTEA Tirane Tirane Komuna e Parisit0672078551
FARMACI ANROFARM PGPogradec0692531404
FARMACI 24 (XHULIANA NIKOLLA) Lagja Beslidhja Bulevardi Gjergj Fishta Lezhe0672050081
FARMACI CANI BURRELBURREL
FARMACI EVA ELBASANELBASAN0692277833
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI EURO SP.USHTARAK Tirane Tirane SPITALI USHTARAK LAPRAKE0699100137
FARMACI VIOLA 2Tirane0689036318
Farmaci Dorina Prendi Rr.Luigj Gurakuqi Lezhe
Farmaci NOEL _TR (Kashar)Tirane,Kashar,rr Aleksandri i madh0696785460
Farmaci Ajla FarmaTirane,Rruga Artan Lenja fusha aviacionit0696730394
FARMACI XHULIO_VLOREVLORE0698497029
Farmaci ABISTirane Rruga Rrapo Hekali Nj Administrative 130695694145
FARMACI SIBORAKashar YZBERISH Rr.Panajot Pano,Nd.30682709429
Specifikime
Sipas trupit Fytyra
Sipas tipit te produktit Krem
Sipas Linjave Bionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.