4- Suplemente Ushqimore Natyrale

 • Acknes cerotti

  0 out of 5

  Acknes cerotti janë leukoplaste të tejdukshëm në formë rrethore, që aplikohen direkt tek zona akneike e fytyrës ose e trupit tuaj me bazë vaj esencial  tea tree.

  Vaji esencial tea tree tek leukoplastët është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij. Ndër të tjera përmbajnë acid azelaik (purifikues) ,Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).
  Falë teknologjisë së vecantë, përbërësit natyralë clirohen në lëkurën e irrituar për 6-8 orë në mënyrë të kontrolluar dhe të përqëndruar duke dhënë rezultate të dukshme që në aplikimet e para.

  Perdorimi: Pasi të keni larë dhe tharë lëkurën, vendosni  leukoplastët tek aknet ose zonat që doni të trajtoni.

  Paketimi: 24 copë

 • Acknes gel

  0 out of 5

  Acknes gel është xhel transparent për fytyrën me bazë vaj esencial tea tree, i formuluar për lëkurat mikse dhe të yndyrshme me tendencë akneike.
  Produkti ideal për të eleminuar shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin lëkurës.

  Vaji esencial tea tree është një produkt nga Australia, i cili është përdorur në shekuj për vetitë e tij.
  Ndër të tjera përmban acid azelaik (purifikues) ,Zink (normalizues i yndyrës), Aloe Vera (hidratuese dhe ushqyese) vitaminë A, E, F (shumë të nevojshme për lëkurën).

  Perdorimi: Aplikoni një sasi të vogël xheli në lëkurë të larë dhe të thatë 1 ose 2 herë në ditë.
  Mos e aplikoni afër syve, hundës dhe gojës.

  Paketimi: 25 ml

 • Aloe Fresh Sensitive

  0 out of 5

  Pastë në formë xheli 100% natyrale dhe veprim RETARD*, përmban një kombinim unik përbërësish natyral për dhëmbët dhe mishrat e ndjeshëm.

  Veprimi RETARD ndodh falë pranisë së karbosimetilkitosan që parandalon krijimin e kariesit.* Veprimi ruan efektin e tij për 5 orë.

   

 • Aloe Fresh Smile

  0 out of 5

  Aloe Fresh Smile është një pastë dhëmbësh në formë xheli me përbërës natyral që mbrojnë smaltin kundër baktereve dhe kanë veprim zbardhues.

 • Aloe Vera Gel con Argan

  0 out of 5

  Xhel Aloe vera me vaj Argani për hidratimin, ushqyerjen, dhe rigjenerimin e lekurës. Këshillohet në rast irritacioni, skuqje dhe djegie gjatë ekspozimit të gjatë në diell.

  I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, në formë xheli transparent, jo i yndyrshëm, përthithet totalisht nga lëkura.

  Perdorimi: Aplikoni një sasi të mjaftueshme xheli në trup dhe masazhoheni derisa të përthithet plotësisht nga lëkura.

 • Aloe Vera Succo Activ Polpa con Mirtillo

  0 out of 5

  Aloe Vera është suplement ushqimor me bazë xhelin nga gjethja e aloe vera, i cili është përfituar nga një proces shumë delikat tek i cili eleminohet pjesa e jashtme që përmban aloine.

  Me bazë vetëm tul dhe lëng nga aloe vera natyrale garanton ruajtje të vetive origjinale me qëllim që të pastrojë organizmin dhe të eleminojë toksinat.

  Boronica stimulon qarkullimin e gjakut dhe mbron nga radikalet e lira.
  Paketimi mbron produktin nga rrezet UV.

  Perdorimi:  Këshillohet një masë prej 25 ml 3 herë në ditë, sic është ose e holluar me ujë.

 • Aloe Vera Succo Massima Forza

  0 out of 5

  Aloe Vera është suplement ushqimor me bazë xhelin nga gjethja e aloe vera, i cili është përfituar nga një proces shumë delikat tek i cili eleminohet pjesa e jashtme që përmban aloine.

  Me bazë vetëm tul dhe lëng nga aloe vera natyrale garanton ruajtje të vetive origjinale me qëllim që të pastrojë organizmin dhe të eleminojë toksinat.

  Gjendet ne versionin 500 ml dhe 1000 ml.

  Perdorimi:  Këshillohet një masë prej 25 ml 3 herë në ditë, sic është ose e holluar me ujë.

 • ALOEDERMAL CREMA ANTI-AGE

  0 out of 5

  Krem ushqyes dhe me veti rigjeneruese, zvogelon demet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe lufton shenjat e plakjes. Permireson pamjen e qafes, fytyres dhe dekoltese. Eshte I pasur me ac.laluronik, qelizat staminale Acid.gliciretinik dhe vit.E.

   

 • Avocado Oil

  0 out of 5

  Vaj avokado x 118 ml

  • 100% vaj i pastër hidratues
  • Për lëkurë të butë dhe të shëndetshme
  • E pasur me përbërës ushqyes

  Përdorimi:  Për të zbutur dhe hidratuar lëkurën.
  Vaji ka teksturë të dendur dhe ndihmon të mbajë lëkurën elastike, ndërkohë që hidraton dhe zbut lëkurën e thatë. Në përdorim për masazh është vaj i butë, qetësues dhe nuk lë mbetje vajore.

 • B-12 InstantEnergy packets 2000 mcg

  0 out of 5

  B-12 2000 mcg x 75 bustina

  • Praktike dhe me veprim të shpejtë,
  • B-kompleks, Krom dhe kreatinë,
  • Tre forma B-12 për përthithje optimale nga trupi duke përfshirë dhe Co-enzima,
  • Qëndro i përqëndruar dhe në formë,
  • Një burim energjie i menjëhershëm, atëherë kur të duhet më shumë.

  Tani me vitaminën B-12 InstantEnergy nga Noë është më e thjeshtë se kurrë për të marrë energji dhe për të qëndruar në formë, i përqëndruar dhe i furnizuar me energji gjatë ditëve të ngarkuara. Kjo formulë perfekte dhe e balancuar tejkalon gjithë hamendësimet e tjera për të qëndruar me energji, duke na furnizuar me një përzierje nga përbërësit më me benefite në një formulë të vetme dhe të thjeshtë. Me përbërës të tjerë si krom, kreatin dhe 6 vitamina B të tjera. Ndërsa jeta bëhet gjithnjë e më e ngarkuar, trupi kërkon më shumë përbërës që ndihmojnë të ngrejnë humorin dhe energjinë.

  Përdorimi: Merrni 1 bustinë cdo ditë. Mund të përzihet me ujë, lëng ose pijen tuaj të preferuar ose të konsumohet direkt.

 • BALSAMICO SHURUP

  0 out of 5

  Shurup me Mjalte Geshtenje, ekstrakte te Propolisit, Altea, Tiglio, Pavero Rosso, Verbasco, Echinacea, Elicriso, Vajra esenciale te Pinomugo, Timo i kuq, Finokut; per rritjen e imunitetit, dhimbjave te fytit, infeksioneve te rrugeve te siperme te respiratore e kavitetit oral. Ben sherim te shpejte te fytit dhe thoraksit.

 • BATTERIL 900

  0 out of 5

  Batteril 900 është një suplement ushqimor me përmbajtje të farave të qitros (900mg) dhe vaj esencial tea tree (80mg). Produkti ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit mikrobik dhe forcimin e sistemit imunitar kundër patogjenëve, inflamacioneve dhe infeksioneve.

  Indikacionet:    

  • Ftohje
  • Bronkite
  • Grip
  • Dhimbje fyti
  • Herpes simplex
  • Cistite
  • Neurit
  • Ekzema
  • Infeksione të mukozës vaginale
  • Infeksionet protozoare: krimba, parazitë

  Përdorimi: Rekomandohet 1 tabletë në mëngjes dhe 1 në darkë.
  Nuk rekomandohet te gratë shtatzëna, gjatë laktacionit dhe tek fëmijët nën 12 vjeç.