4- Suplemente Ushqimore Natyrale

 • Vitamin A 10,000 IU Softgels

  0 out of 5

  Vitaminë A 10,000 IU x 100 kapsula xhelatinoze

  • 10000 IU nga vaji i mëlcisë së peshkut
  • E nevojshme për mirëmbajtjen e syve
  • Ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar

  Vitamina A është thelbësore për mirëmbajtjen e shëndetshmë të indit epitelial, i cili gjendet tek sytë, lëkura, sistemi respirator, gastrointestinal dhe traktin urinar.

  Përdorimi: Merrni 1 kapsulë xhelatinoze në ditë gjatë një vakti.
  Kujdes: Përmban peshk (merluc, peshk I egër, pollack) dhe vaj soje.
  Vetëm për të rritur. Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë, planifikoni të ngeleni shtatzënë ose gjatë laktacionit.

 • Vitamin B-12 (1000 mcg) with Folic Acid Chewable Lozenges

  0 out of 5

  Vitaminë B-12 me acid folik 1000mcg x 100 tableta në formë karamele

  • Për një sistem nervor të shëndetshëm*
  • Për më shumë energji*
  • Me acid folik

  Vitamina B-12 (Cyanocobalamin) është një vitaminë e tretshme në ujë, e nevojshme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor dhe për prodhimin e energjisë nga yndyrnat dhe proteinat.*
  Vitamina B12 është gjithashtu thelbësore për sintezën e ADN-së gjatë ndarjes qelizore, prandaj dhe është e rëndësishme për shumëfishimin dhe formimin e qelizave -p.sh qelizat e gjakut.* Përveç kësaj marrja në sasinë e duhur e vitaminës B12 së bashku me acidin folik dhe vitaminën B6 është vendimtare për bashkëpunimin mes homocisteinës dhe metionines, duke ndihmuar në këtë mënyrë për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.*
  Ndërsa B-12 depozitohet në mëlci, marrja e saj është vetëm nga burimet me origjinë shtazore (mish dhe produkte të qumështit). Prandaj, suplementimi me B-12 është shumë I rëndësishëm për vegjetarianët.

  Përdorimi: Merrni 1 tabletë në formë karamele cdo ditë. Përtypeni karamelen ose mbajeni në gojë derisa të shkrihet pastaj gëlltiteni.

 • Vitaminë D3 2000 IU Softgels

  0 out of 5

  Vitaminë D3 2000 IU x 30 kapsula xhelatinoze

  • Me fuqi të lartë
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e sistemit imunitar

  Paketimi në formë kapsule xhelatinoze i Vitaminës D3 nga NOW® bën që të përthithet më shpejt dhe që trupi të furnizohet me këtë vitaminë esenciale lehtësisht.
  Vitamina D përfitohet nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga rrezatimi ultraviolet, por kohët e fundit numri i njerzve që evitojnë gjithmonë e më shumë qëndrimin në diell është në rritje aq më I nevojshëm po bëhet suplementimi me vitaminë D që trupi jonë të marrë sasinë e duhur.

  Përdorimi: Merrni 1 kapsulë xhelatinoze në ditë gjatë një vakti ose sic mund të përshkruhet ndryshe nga mjeku.

 • Xyliwhite™ Bubblegum Splash Toothpaste Gel for Kids

  0 out of 5

  Pastë dhëmbësh për fëmijë në formë xheli me shije camcakëzi

   

  • Pa fluoride dhe SLS
  • E embëlsuar me produkt natyral- xylitol (25%)
  • E testuar dhe e aprovuar nga fëmijët
 • ZMA® Capsules

  0 out of 5

  Zink, Magnez dhe Vitaminë B6 x 90 kapsula

  • Rikuperim pas aktivitetit sportiv

  ZMA është një kombinim i zinkut, magnezit dhe vitaminës B6, i formular për përthithje optimale dhe për të nxitur rikuperimin pas aktivitetit fizik.*
  Zinku është shumë i rëndësishëm për rregullimin e rritjes qelizore dhe riparimin e indeve, si dhe mirëmbajtjen e sistemit imunitar.* Magnezi ndihmon në balancën e elektroliteve, prodhimin e energjisë dhe ndihmon në funksionet neuromuskulare.*
  ZMA është forma ideale e suplementimit për rritjen e nivelit të këtyre dy mineraleve, që i nevojiten më shumë trupit pas aktivitet fizik.*

  Përdorimi: Për meshkuj: Merrni 3 kapsula cdo ditë, ndërsa për femra merrni 2 kapsula cdo ditë, mundësisht me stomak bosh, 30-60 minuta para gjumit. Për rezultate më efektive, evitoni përdorimin e produkteve të qumështit ose produkte/suplemente të tjera që përmbajnë kalcium.

 • -10%

  Cardioplus

  0 out of 5

  Perdoret per te normalizuar presionin e gjakut dhe per te ruajtur funksionin e qarkullimit te gjakut. Permban biopeptidine dhe ekstrakte ulliri.

  £100.00 £90.00