Inulin Powder, Organic

1 780 Lekë
Inuline e cila ofron suport prebiotik dhe ruan dhe miremban funksionin intestinal.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Suport prebiotik
  • Ushqyes i baktereve të mira
  • Indeks glicemik shumë i ulët

Inulina është një frutooligosaharid (FOS) dhe fibër prebiotike solubile e cila është rezistente ndaj tretjes dhe arrin deri tek zorra e trashë. Bakteret probiotike të zorrëve konsumojnë Inulinë dhe si rezultat prodhojnë acide yndyrore me varg karbonik të shkurtër, të cilat ushqejnë qelizat që rrethojnë zorrën e trashë.
Inulina ruan dhe mirëmban funksionin intestinal, ka shije të këndshme dhe i jep pak ëmbëlsi frutave ose pijeve, por gjithashtu ka indeks glicemik shumë të ulët dhe nuk ndikon negativisht tek nivelet e glukozës.

Përdorimi: 1 lugë caji, 1-3 herë në ditë të përzier me pije ose ushqim.
Filloni me 1 lugë caji në ditë pastaj rriteni dozën, në mënyrë që të shmangni shqetësimet gastrointestinale.

Paketimi: 227 g

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

5

 

Totali I karbohidrateve

2.7

1%

Fibra dietike

2.5

10%

Inulinë Organike (FOS) (nga Agave Blu)

2.8

*

Përbërës tjerë: Nuk ka.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI GJERMANE_ELBELBASAN0693213844
Farmaci VODO PHARMATIRANE, Rr. Bedri Karapici 0694435298
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.