Calcium & Magnesium Tablets

2 100 Lekë
Kalcium dhe Magnez ne doze te larte.
Disponibiliteti: Ne gjendje

NOW® Calcium & Magnesium kombinon këto dy minerale esenciale që luajnë një rol shumë të rëndësishëm në proceset fiziologjike. Të dy këto nutrient janë esencial për shëndetin neurologjik, muskular, mirëfunksionimin e enëve të gjakut, ruajtjen e balacës të likideve të trupit dhe formimin dhe mirëmbajtjen e kockave dhe artikulacioneve.

Përdorimi: 2 tableta në ditë.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalcium
(nga Karbonat Kalciumi, Citrat Kalciumi dhe Askorbat Kalciumi)

1 g (1,000 mg)

77%

Magnez
(nga Oksid Magnezi, Citrat Magnezi dhe Askorbat Magnezi)

500 mg

119%

Përbërës tjerë: Mikrokristalinë celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore), Hidroksipropil celulozë, Dioksid silikoni, Natrium croscarmelozë dhe Acid stearik (origjinë bimore).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Irma Prifti 2L. Skender Libohova Rr. Misto Mamo Lushnje035226413, 0697240613
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI SHAMETI DURRESDURRES0697703001
Farmaci DITE NATE 4_TRTirane Rr Dibres0699910010
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
FARMACI SUELA DURRESDurres0692255499
FARMACI MISHELDURRES052420402 / 0694000060
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.