ACNET AZELIKE PLUS TREATMENT

2 050 Lekë
Krem ne trajte xheli per lekurat seborroike me akne. Permban acid azelaik, HPR (gjenerate e re retinoidi) dhe AHA (alfa hidroksi acide).
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 10755

Fale efektit keratolitik, bakterostatik dhe sebum rregullatore , keto ingrediente ndihmojne per te luftuar formimin dhe zhvillimin e komedoneve (pikave te bardha dhe te zeza ne lekure), si dhe mbajne ne kontroll proliferimin e bakterit qe shkakton akne. Parandalon dhe trajton jo vetem aknet, por edhe shenjat qe ato lene ne lekure. 

Permban:

Acid azelaik: Rregullon sebumin, ka efekt keratolitik dhe bakteriostatik. Punon ne te gjitha komponentet e akneve ne fytyre: kontrollon sekretimin e sebumit, efekt keratolitik, kontrollon perhapjen e bakterit qe shkakton akne (Cutibacterium acnes)

Retinoid: Ka efekt keratolitik dhe ndihmon ne uljen e inflamacionit.

Acidi Glikolik: Parandalon krijimin e komedoneve dhe zhvillimin e tyre.

Acidi suksinik: Ka efekt keratolitik dhe antibakterial kunder C.Acnes

Azetrap System™: Ndihmon ne clirimin gradualisht te acidit azelaik, cka e ben kete produkt me te vecante nga produktet e tjera ne treg. 

Perdorimi: Aplikoni kremin nje here ne dite, pas pastrimit te lekures, rekomandohet ne mbremje. Ne mengjes rekomandohet perdorimi i kremit te diellit.

Paketimi: 30 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI DEA-PLUS(+)Rruga e Dibres_Tirane422458590
FARMACI TROPLINI DRDurres0698735629
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI SHEHU KAMEZKamez_Tirane0694096294
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI GENI & LORI_TRTIRANE042359286 / 0692065008
FARMACI KOLISTirane04 2231552 ,0684005030
FARMACI PANACEA TIRANERruga HOXHA TAHSIM TIRANE044500202
FARMACI DITE E NATE 24Tirane Rruga Kastriotet Paskuqan Tirane
Farmaci DYRRAHDurres,Lagjja 17, Rr Halil Myrto, kt 10693461774
FARMACI ANROFARM PGPogradec0692531404 / 0682758824
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI BIO FARMA Tirane Tirane Pol Qendrore 9 Katshet0694067704 , 0696733713
FARMACI DENADA LUSHNJELUSHNJE0693409321 / 0692151851
FARMACI NAKORruga Misto Mame,Lagjja Kongresi Lushnje0695370134
FARMACI JULI_KORCEKORCE699239633
FARMACI DJEPAXHIJA SHKODER, Rr Isuf Sokoli prane klubit te gjuetareve0699777985 / 0693747700
Farmaci GEMADurres Shijak Rruga Brigada 10 0695871710
Farmaci Neo 1Tirane Farke Liqeni i thate kompleksi Kolombo 0695295675
Farmaci FarmaTea Tirane Rruga Hamdi Garunja0692336305
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI MIA_TR (D.BOSKO)TIRANE,DON BOSKO042205331 / 0694893930
Farmaci BRISITirane Rruga Sami Frasheri pll 11 shk 3 kt 1 ap 190692329297
FARMACI BOCILagja Beslidhja,Rr.Papa Gjon Pali ll Lezhe0696297455
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI MEDIKAMENTATIRANE
FARMACI YLLITirane0684043778
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI EURO FARMA 9_TRTirane04523559 / 0686466038
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
Farmaci MEDIGREEN_(Bio plus) Tirane Tirane Rr Vllazen Huta God Nr 60692044817
FARMACI 24 (XHULIANA NIKOLLA) Lagja Beslidhja Bulevardi Gjergj Fishta Lezhe0672050081
FARMACI AMOS TRRruga Dritan Hoxha TIRANE044521448 / 0675160534
Specifikime
Sipas trupit Fytyra
Sipas tipit te produktit Krem
Sipas Linjave Bionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.