DEFENCE KS ANTI-HAIR LOSS LOTION - MAN

€59.13
Locion trajtues per renien e flokut per meshkuj.
Availability: Out of stock
SKU: 1437

Bazuar ne kompleksin e veçante KETOSYSTEM™, qe lufton shkaqet e renies se flokeve ne veprim sinergjik me perbersit ushqyes te cilat promovojne mikroqarkullimin kutan dhe luftojne stresin oksidativ, duke ndihmuar ne fazes e rritjes (faza anagene) te flokeve.

Permban:

“Ketosystem” kompleks me 2 molekula te patentuara:

- Ketotravoprost: ka efekte pozitive ne rritjen e flokeve.

- Palmitat Furfurili: lufton radikalet e lira dhe stresin oksidativ.

Perberesit aktive sinergjike:

Niacina (vitamina F): Promovon mikroqarkullimin kutan dhe aktivitetin metabolik te rrenjes se flokeve.

Ekstrakt Baobab: (Adansonia digitata): ka veprim ushqyes ne rrenjen e flokeve.

Acidi Laurik: normalizon sekretimin e sebumit tek skalpi.

Perberesit specifike gjinore: DEFENSE KS™ per meshkuj qe vepron direkt mbi faktoret hormonale qe dobesojne floket.

Perdorimi: Rekomandohet minimumi nje trajtim 3 muaj. Muajin e pare aplikohet 2 here ne dite dhe me pas 1 here ne dite per 2 muajt ne vazhdim. Aplikohet ne forme pikash ne floke te thate duke masazhuar skalpin butesisht.

Paketimi: 100 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Products specifications
Sipas trupit Floket
Sipas tipit te produktit Serum
Sipas Linjave Bionike
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.