Alpha Lipoic Acid 100 mg Veg Capsules

2 550 Lekë
Lufton radikalet e lira. Ndihmon ne prodhimin e glutationit. Me vitamina C dhe E.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11753

Acidi alfa lipoik prodhohet në trupin e njeriut në masë shumë të vogël, por gjithashtu gjendet në burime ushqimore. ALA është përbërës unik sepse ndihmon trupin të luftojë radikalet e lira dhe mund të funksionojë si në ujë dhe yndyrë. ALA mund të riciklojë dhe të zgjasë veprimin e vitaminave antioksidante si C dhe E.

Përdorimi: 1 kapsulë, 1 deri në 2 herë në ditë.

Paketimi: 60 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Vitamina C (si acid askorbik)

250 mg

278%

Vitamina E (si d-alfa tokoferil sucinate)

20 mg

133%

Acidi alfa lipoik

100 mg

*

Përbërës të tjerë: Miell orizi, hipromeloze (kapsule celuloze), stearat magnezi (origjine bimore) dhe dioksid silikoni.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI RIALFATirane0697695484
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI NECKA_SRLagja Nr.3 Sarande0686764177 , 0693052980
FARMACI FARMA NET ALBTirane2248899/0697022133
Farmaci ORANGE 003 FARMACI SHPKTirane, Rruga 3 Deshmoret , objekti 3/3 shk 3 0675982813, 0692209778
FARMACI DITE E NATE 24Tirane Rruga Kastriotet Paskuqan Tirane
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.