Magnesium 400mg Veg Capsules

2 650 Lekë
Magnez 400 mg, mineral esencial per metabolizmin dhe prodhimin e energjise, kontraktimin e muskujve, percimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Sistem nervor të shëndetshëm
  • Esencial për funksionin e enzimave

Magnezi është një mineral esencial për metabolizmin dhe prodhimin e energjisë, kontraktimin e muskujve, përcimin e impulseve nervore dhe mineralizimin e kockave. Është një faktor i nevojshëm për funksionimin e 300 enzimave. Ndër reaksionet e katalizuar nga këto enzima janë sinteza e acideve yndyrore, sinteza e proteinave dhe metabolizimi i glukozës. Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e balancës së kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndren e paratiroides.

Përdorimi: 1 kapsulë cdo ditë.

Paketimi: 180 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Magnez

 (nga oksid magnezi, citrat magnezi dhe aspartat magnezi)

400 mg

95%

Përbërës tjerë: Miell orizi, celulozë (kapsulë), silic dhe acid stearik (origjinë bimore) Kripë, sheqer

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI VERDETirane042254651
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
Farmaci Ori PharmaTirane Rr. Ali Demi P. 4 shkalla 10675958868
Farmaci JAKO-SHSHKODER0694899999 / 0692274224
FARMACI VALBONATirane0692113487
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI 21 TIRANERr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
FARMACI RRAPOTIRANE0696368479
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
Farmaci Fiori ORANGE farmaci Tirane Tirane Rr.Irfan Tomini Perb. Shkolles Mesonjtorja0698786196
FARMACI ERA 91 TIRANERruga Bill Klinton,njesia Bashk.nr 13 TIRANE0683808008
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.