Magnez- MagEsi Polvere

€13.77
Suplement ushqyes me bazë Magnezi, me kripëra magnezi të acidit citrik (me origjinë nga deti Irlandez).
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11985

Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë. Kontribuon në ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve, metabolizmin normal të energjisë, funksionimin normal të sistemit nervor, funksionin normal të muskujve, sintezën e proteinave dhe funksionin psikologjik. Pa shije, aromatizues, ëmbëlsues dhe sheqerna. Tretshmëri e shkëlqyeshme.

Përdorimi: Rekomandohet të merret 1 lugë matëse e nivelit (rreth 2.3 g) një herë ose dy herë në ditë në një gotë me ujë natyral pa gaz (rreth 150 ml), në temperaturë dhome.

Përziejeni mirë derisa të tretet plotësisht.

Paketimi: 200 gr

Përbërësit/ për dozë ditore: Magnez 430 mg

Nuk përmban: Aromë artificiale, ngjyra artificiale, konservantë, produkte me origjinë nga peshqit/butakët, derivatë qumështi, ëmbëlsues, gluten, laktozë, sheqerna të shtuar.

Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.