MSM 1500 mg Tablets

2 650 Lekë
Metilsulfonilmetani ofron suport per kockat dhe kercet.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11751

MSM (metilsulfonilmetani) është një përbërës i cili gjendet në sasi të vogla tek frutat, perimet, drithërat, produktet shtazore dhe disa alga. Përbërësit e squfurit janë prezentë në të gjitha qelizat e trupit dhe janë të domosdoshëm për jetën. Tek cikli i squfurit në trup, MSM ndihmon të krijojë lidhje kimike të nevojshme për të formuar dhe mirëmbajtur shumë tipe të ndryshme indesh strukturore të trupit, përfshirë këtu indet lidhore, si kërcet artikulare dhe lëkurën.

Përdorimi: 2 kapsula, 1 ose 2 herë në ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
MSM (Metilsulfonilmetan) 3 g (3,000 mg) *

Përbërës të tjerë: Celulozë (kapsula), acid stearik (origjinë bimore) dhe stearat magnezi (origjinë bimore), silicë, mbështjellje vegjetariane.

 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI BONSAI PHARMARruga e Kavajes,Njesia Bashkiake nr10 Tirane0698755020
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI ROMA 13 Tirane Tirane MATERNITETI I RI0682033380
FARMACI FARMAVITA 7_TRDon Bosko Tirane
FARMACI DITE E NATE 28Rruga Hasan Alla Tirane
FARMACI HENRI_TRTIRANE, PAZARI I RI,RR" LUIGJ GURAKUQI"0692318398
FARMACI DITE E NATE 17Rruga Xhanfize Keko Kompleksi Lala Tirane0699910010
FARMACI EMA (Rr.Bardhyl)Tirane0684054733
FARMACI ITALB PHARMATirane0686015696
FARMACI SINAFier Shegan Fshati Kocaj lagja nr.1 Lushjne-Berat0697287636
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.