NUTRACEUTICAL WELL AGE

€36.04
Suplement ushqimor i pasur me Ceramide™: Fitoceramide nga Triticum aestivum dhe kolagjen marin i cili përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11804

Vitamina C ndihmon në sintezën e kolagjenit. Riboflavina mbron qelizat nga stresi oksidativ, ndërsa vaji i Borazhinës forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe ndihmon në hidratimin e saj.

Rekomandohet për:

  • Të përmirësuar pamjen e lëkurës tuaj.
  • Parandalon plakjen e lëkurës.

Përdorimi: Rekomandohet të konsumoni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë.

Paketimi: 60 kapsula

Përmban:

Ceramide™: Fitoceramide nga Triticum aestivum dhe Kolagjen marin që përmirësojnë elasticitetin e lëkurës dhe reduktojnë rrudhat.

Vitamina C ndihmon në sintezën e kolagjenit.

Riboflavina mbron qelizat nga stresi oksidativ.

Vitamina B6 (Biotina) kontribon në mirëqënien e lëkurës.

Vaji i Borazhinës, i pasur me acide yndyrore omega 6, forcon barrierat mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar mbrojtjen e lëkurës dhe hidratimin e saj.

Karnosinë me veti antioksidante, e cila parandalon dëmtimin e proteinave nga procesi i glikacionit, fenomeni kryesor i cili shkakton humbjen e elasticitetit të dermës dhe shfaqjen e rrudhave.

Pa gluten. Pa laktozë.

Specifikime
Sipas LinjaveBionike
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.