Plant Enzymes Veg Capsules

2 670 Lekë
Perzierje enzimash bimore te cilat ofrojne suport per traktin digjestiv.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Suport për traktin digjestiv
  • Me Laktazë, Proteazë, Papain dhe Bromelain
  • Formulë Vegane/Vegjetariane

NOW® Plant Enzymes është një përzierje enzimash bimore të nevojshme për traktin digjestiv. Këto enzima kontribuojnë në tretjen e yndyrnave, fibrave, proteinave, karbohidrateve dhe gjithashtu favorizojnë nutrientët e ushqimeve që hani. NOW® Plant Enzymes gjithashtu përmbajnë Laktazë e cila ndihmon në tretjen e produkteve të qumështit për personat që janë të ndjeshëm ndaj Laktozës.

Përdorimi: 1 kapsulë gjatë cdo vakti

Paketimi: 120 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Përzierje Multi-Enzimash

171 mg

*

Proteazë

12,500 HUT

*

Proteazë

100 SAPU

*

Amilazë

2,500 DU

*

Lipazë

750 FIP

*

Celulazë

500 CU

*

Laktazë

200 ALU

*

Papain (nga Papaja)

6,000 FCC PU

*

Bromelain (nga Ananasi)

5,000 FCC PU

*

Përbërës tjerë: Oriz maltodekstrin, Celulozë (kapsulë), stearat magnesium (origjinë bimore), MCT (trigliceride varg karbonik të mesëm) dhe silic. Përmban sulfite.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI WENDITirane0673138822
FARMACI PETAL FARMA TIRANETIRANE0694008900
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.