Omega 3-6-9 1000 mg Softgels

2 050 Lekë
Perzierje nga 5 vajra ushqyes me acide yndyrore esenciale per mirembajtjen e shendetshme te lekures dhe sistemit imunitar.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Omega 3-6-9 është një përzierje vajrash nga farat e Lirit, Evening Primrose, Canola, Black Currant dhe farave e Kungullit. NOW kombinon këto vajra të njohur për vetitë e tyre për të balancuar proporcionet e Omega 3, Omega 6 dhe Omega 9. Omega 3, Acidi Alfa Linolenik, Omega 6 dhe GLA janë të nevojshëm për mirëmbajtjen e lëkurës, dhe sistemit imunitar. Acidi Oleik, një acid yndyror i pangopur i Omega 9 kontribuon në mirëbajtjen sistemit kardiovaskular.

*Cdo dozim ka: Omega-3 [Acid Alfa Linolenik (ALA)] 45%; Omega-6 [Acid Linoleik dhe Acid Gamma Linolenik (GLA)] 26.5%; Omega-9 [Acid Oleik] 17.5%; Të tjera (acide yndyrore me varg të shkurtër, yndyrna të ngopura, fosfolipide, etj) 11%

Përdorimi: 2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

Paketimi: 100 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Kalori

20

 

Vaj nga fara liri

1.4 g

*

Totali i yndyrnave

2 g

3%*

Vaj Evening primerose

300 mg

*

Yndyrna te ngopura

<0.5 g

2 %

Vaj Canola

260 mg

*

Yndyrna me shume lidhje
te pangopura

1.5 g

*

Vaj black currant

20 mg

*

Yndyrna me nje lidhje
te pangopur

<0.5 g

*

Vaj I farave te kungullit  

20 mg

*

Përbërës tjerë: Kapsulë e butë xhelatinoze (xhelatinë bovine, glicerinë, ujë, pluhur karameli, pluhur karobi)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Liveta Tirane Tirane Komuna Parisit42322322 , 0672674066
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
FARMACI TANATirane042238286
FARMACI ARLINDI DurresDURRES, lagjja 15 Rr Petrit Llaftiu0695155677
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
Farmaci Ema s Pharmacy Emanuela MavriqiTirane Rr Bardhok Biba pll 71/1 shk 1 ap 20694788352
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI 21 TIRANERr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
Farmaci Emporium Tirane Tirane Prane Big-Mark Kom e Parisit2322689 ,0695890445
Farmaci LEKA FARMA ElbasanELBASAN695128855
FARMACI WENDITirane0673138822
Farmaci JAKO-SHSHKODER0694899999 / 0692274224
FARMACI INEATirane
FARMACI RUBINITirane0692056124
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI SILVA (SILVANA MANALLARI)Rruga Don Bosko Tirane0696278414
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
FARMACI ALDA _FIERFIER,LGJ'KASTRIOTI'696433058
FARMACI BIOSA Tirane Tirane Prane Burgut0696167150
FARMACI STELA VLVlore
FARMACI TAULANT NACI _FR FIER693893805 / 698490659
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.