NUTRACEUTICAL WELL AGE FOOD

L4,450

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11804

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Të përmirësuar pamjen e lëkurës tuaj.
  • Parandalon plakjen e lëkurës.

Suplement ushqimor i pasur me Ceramide™: Fitoceramide nga Triticum aestivum, i cili përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat.

Vitamina C ndihmon në sintezën e kolagjenit. Riboflavina mbron qelizat nga stresi oksidativ, ndërsa vaji i Borazhinës forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe ndihmon në hidratimin e saj.

perdorimi

Rekomandohet të konsumoni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë.

permban

  • Ceramide™: Fitoceramide nga Triticum aestivum, i cili përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat.
  • Kolagjen marinë.
  • Vitamina C ndihmon në sintezën e kolagjenit.
  • Riboflavina mbron qelizat nga stresi oksidativ.
  • Vitamina B6- Biotina kontribon në mirëqënien e lëkurës.
  • Vaji i Borazhinës, i pasur me acide yndyrore omega 6, forcon barrierat mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar mbrojtjen e lëkurës dhe hidratimin e saj.
  • Karnosinë me veti antioksidante, e cila parandalon dëmtimin e proteinave nga procesi i glikacionit, fenomeni kryesor i cili shkakton humbjen e elasticitetit të dermës dhe shfaqjen e rrudhave.
  • Pa gluten. Pa laktozë.

paketimi

60 kapsula