NUTRACEUTICAL HAIR SKIN NAILS FOOD SUPPLEMENT

L1,900

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11807

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor për flokë dhe thonj të shëndetshëm.

Përmban Equiseto dhe Miglio, të cilat kontribojnë në flokë dhe thonj të shëndetshëm. Niacian, biotina dhe zinku mirëmbajnë lëkurën tuaj. Vitamina E dhe riboflavina mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ. Bakri kontribon në pigmentimin normal të flokut.

perdorimi

Rekomandohet të konsumoni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë.

permban

Metionina, aminoacid i sulfuruar, një përbërës i keratinës, shumë i rëndësishëm në procesin e sintezës endogjene të kësaj proteine, duke kontribuar gjithashtu në ruajtjen e integritetit të folikulit të flokut.

Equiseto dhe Miglio falë përmbajtes së lartë të mineraleve, rimineralizon thonjtë dhe flokët.

Kompleks i vitaminave B (B1, B2, B3, B6, B7) të rëndësishme për mirëqënien e lëkurës, flokëve dhe thonjëve tuaj.

Minerale Zink, Bakër dhe Molibden.

Vitaminë E me veti antioksidante.

Pa gluten. Pa laktozë.

paketimi

60 kapsula