Retin Active Gocce

L720

Ka stok

In Stock

SKU: 0948

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Lot natyral  në solucion steril që hidraton, ushqyen dhe mbron retinën, me bazë 0.2% hidroksipropil metilcelulozë, i cili ka veti qetësuese, hidratuese, mbrojtëse dhe lubrifikuese. Mbron qelizat dhe indet e syrit nga stresi oksidativ që provokohet nga kushtet e mjedisit si pluhuri, tymi, ajri i kondicionuar, rrezatimi i diellit dhe i kompjutrit etj.

Produkt Vegan

perdorimi

1 deri në 2 pika në sy. Kur është e nevojshme mund të përdoret dhe më shumë.

paketimi

Flakon 10 ml

permbajtja

Hidroksipropil metilceluloza 0.2%
Hamamelis Viginiana 0.15%
Ujë i distiluar boronice 1,5%
 Aloe Vera 1.5

nuk permban

Ngjyrues artificial, aromë artificiale, konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG.