Selenium 200 mcg Veg Capsules

1 470 Lekë
Seleni eshte nje mineral esencial per prodhimin e enzimave qelizore dhe permban 25 proteina te nevojshme per shume procese fiziologjike.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Përdorimi: 1 kapsulë në ditë gjatë një vakti

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Selen (nga L-Selenometioninë)

200 mcg

364%

Përbërës tjerë: Hipromelozë, miell orizi, acid stearik (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI MEGI_KOKORCE699650596
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
Farmaci LINDA_LULgj."�lirimi"-Lushnje698770591
FARMACI XHULIO_VLOREVLORE0698497029
FARMACI URGJENCA_KOKORCE672022901
FARMACI ANDI_FIERPRANE SPITALIT_FIER0695778688 / 0675833101
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI LILOTirane0672078554
FARMACI ORIENTirane0692054446
FARMACI MOZAIKU_TRTIRANE042223571
FARMACI ISI KORCE ( ALMA JORGJI )Korce0698296331
FARMACI BLEDI TIRANETirane0695448393
FARMACI SETI TIRANETirane0692238973
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
FARMACI LAURETA GJOKA VLVlore033222331
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
Farmaci SIDITirane Rr Komuna e Parisit pall Pinareve0696706106
FARMACI SHEHU 2 TIRANERruga Tish Daia TIRANE
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.