Selenium 100 mcg Tablets

1 250 Lekë
Seleni eshte nje mineral esencial per prodhimin e enzimave qelizore dhe permban 25 proteina te nevojshme per shume procese fiziologjike.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11763
  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

Përdorimi: 1 tabletë, 1 ose 2 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Selen (nga L-Selenometioninë)

100 mcg

182%

Përbërës tjerë: celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Farmaci Orange farmaci 030Tirane Blv Zogu i pare , ish pallati Zeri i Popull
FARMACI ALFA PGPogradec0692055145
Marije Dobra Tirane Rruga Bajran Curri ndertesa 4790694733700
FARMACI LATO TRTIRANE,PRANE SHKOLLES BASHKUAR (ISH-F.RENOL)0693177715
FARMACI GJERGJI TIRANETirane0695833019
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane QENDRA TREGETARE TIRANA RING CENTER0694067477
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI SUELA (Joana Mihani)Tirane693756402
FARMACI AGIMI 2 - TIRANETIRANE0675668755, 2422955
FARMACI 21 (ANILA HASANAJ)Tirane Rruga Frederik Shiroka vila nr.12 Tirane0692332207
Farmaci Nr. 3 (Idajet Cane)-SRPrane Spitalit-Sarande0697574019 , 0692652070
FARMACI FU -FARMA Tirane
Farmaci FARMASOLTirane Rruga Muhamed Gjollesha pll 40 shk3 ap18042228223
Farmaci Anisa MullahiFushekruje 0693935896
FARMACI Nr 13Sarande085222137/0693463531
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI ARDI TIRANEKomuna e Parisit Selite e Vogel Tirane 0692089899
FARMACI IRMA PRIFTILushnje0697240613
Farmaci SIDITirane Rr Komuna e Parisit pall Pinareve0696706106
FARMACI ENI PHARMARRUGA E KAVAJES PALLATI 185 TIRANE0695217153
FARMACI INA CELA TIRANEYzberisht TIRANE0692213639
FARMACI GRADICA Tirane Tirane BLV"Blu",KAMEZ0674639661
Farmaci Orange farmaci 008Tirane Rruga Muhamed Gjollesha kt10695373300
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.