211 CORAPE ELASTIKE NEN GJU PA MAJE

2 200 Lekë
Specifikoni ngjyren dhe masen tek shenimi. (Referojuni fotove)
Availability: In stock
SKU: 1472

Kodi

mmHg

Den

CL 1

CL 2

Me maja

Pa maja

Lloji

211

20-30

 

?

   

?

Terapeutike

Paketimi: 2 copë

Klasi 1 (mmHg 20-30)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e lehtë
 • Edema të lehta (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 2 (mmHg 30-40)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze mesatare
 • Edema (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk mesatar flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 3 (mmHg 40-50)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e rëndë
 • Edema të rënda (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk të lartë flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Kundërindikacione

 • Ulcera dhe plagë
 • Dermatit
 • Djegie
 • Alergji ndaj materialeve që përbëjnë corapet
 • Në të gjithë rastet, në të cilët mjeku nuk e shef të arsyeshme përdorimin e tyre.

Mirëmbajtja dhe larja

Përdorimi dhe larja e shpeshtë nuk ndikojnë tek funksionaliteti i produktit. Corapet mund të lahen në dorë ose me process delikat në lavatrice me 30°C. Corapet duhet të thahen larg cdo burim nxehtësie (kalorifer, diell). Mos i thani corapet tek makina tharëse e rrobave. Mos i hekurosni.

Materiali i corapeve është mikrofibër Lycra®, Meryl®- efekt hipoalergjik dhe kundër aromave.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI SPAHIUTirane0676008700
FARMACI ARDI TIRANETirane Rruga Medar Shtylla Pallati Sara el0692089899
FARMACI ISI Farma TIRANEPrane Astirit TIRANE693920040 ,0696121711
FARMACI FLORITirane
FARMACI ILIR B-07Tirane042232173 / 0672018278
FARMACI EDEN TIRANEZogu i zi TIRANE0694255869
FARMACI AGIMITIRANE0672009254
FARMACI BESJONA_TRPrane Freskut _TIRANE697414463 / 0673740870
FARMACI 2 A -FARM Tirane Tirane TEK CASA ITALIA694063515
FARMACI MISHELDURRES052420402 / 0694000060
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI MUCAJ_VOREVORE0692624747
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
FARMACI EVA-FARMA Tirane042400526
FARMACI INA CELA TIRANEYzberisht TIRANE0692213639
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI PANACEA TIRANERruga HOXHA TAHSIM TIRANE044500202
FARMACI XHENATirane0697563638
FARMACI TEUTA FIERFier0696396559
FARMACI EDEN ELBELBASAN0698774700
FARMACI NDREU 1_LELEZHE, LGJ'SKENDERBEG'0694086182
FARMACI FARMABLEND 2Lagja Luigj Gurakuqi,rruga Aqif Pasha Elbasan0694040455 / 0676466831
FARMACI GOLD TRTirane0693175717
FARMACI IRMA PRIFTILushnje0697240613
Farmaci Orange Farmaci 12Fier Rruga Ramiz Aranitasi Lagjja 11 Janari0698815157
Farmaci Teuta- BRBERAT0684391564
FARMACI AMELIATirane0682051408
FARMACI EKONOMITirane0696050620
FARMACI BIO FARMA Tirane Tirane Pol Qendrore 9 Katshet0694067704 , 0696733713
Products specifications
Sipas Linjave L.Piazza
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.