212 GETA TEKE ME RRIP LIDHES 20-30 MM-HG

3 000 Lekë
Specifikoni ngjyren dhe masen tek shenimi. (Referojuni fotove)
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 1473

Kodi

mmHg

Den

CL 1

CL 2

Me maja

Pa maja

Lloji

212 20-30  140  x          x Terapeutike; Me rrip lidhës

Paketimi: 2 copë

Klasi 1 (mmHg 20-30)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e lehtë
 • Edema të lehta (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 2 (mmHg 30-40)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze mesatare
 • Edema (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk mesatar flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 3 (mmHg 40-50)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e rëndë
 • Edema të rënda (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk të lartë flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Kundërindikacione

 • Ulcera dhe plagë
 • Dermatit
 • Djegie
 • Alergji ndaj materialeve që përbëjnë corapet
 • Në të gjithë rastet, në të cilët mjeku nuk e shef të arsyeshme përdorimin e tyre.

Mirëmbajtja dhe larja

Përdorimi dhe larja e shpeshtë nuk ndikojnë tek funksionaliteti i produktit. Corapet mund të lahen në dorë ose me process delikat në lavatrice me 30°C. Corapet duhet të thahen larg cdo burim nxehtësie (kalorifer, diell). Mos i thani corapet tek makina tharëse e rrobave. Mos i hekurosni.

Materiali i corapeve është mikrofibër Lycra®, Meryl®- efekt hipoalergjik dhe kundër aromave.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI NIKEDA VOREVORE672178065
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
FARMACI KADRI ABDI H.Elbasan069212923
FARMACI MIRELA BERATBERAT0697216839
FARMACI ROMA DurresPerballe Flag ship centre Durres695442044
Farmaci Teuta- BRBERAT0684391564
FARMACI MISHELDURRES052420402 / 0694000060
FARMACI IDIALTirane042243844
FARMACI KLODI BRBerat0694049620
FARMACI ALTIANA SHPUZA ShkoderSHKODER RR''KOLE HEQIMI'',0692026899
FARMACI ALGO FARMA TIRANEKomuna e Parisit TIRANE0698738377
Farmaci Fiori ORANGE farmaci Tirane Tirane Rr.Irfan Tomini Perb. Shkolles Mesonjtorja0698786196
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI DALIPI DRDurres0686261268
FARMACI IRMA PRIFTILushnje0697240613
FARMACI KANANITirane0672599599
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380 / 694331663
FARMACI BAKIASICerme -Lushnje0697603705
FARMACI 2 A -FARM Tirane Tirane TEK CASA ITALIA694063515
FARMACI OZI & ERI FIERFIER0693768587
FARMACI FARMAIDEATirane696195202
FARMACI ITALFARMA ELElbasan0693370243
Farmaci GEGAElbasan Prrenjas lagjja 1 blv Rinia pll nr 26 0697206792
FARMACI ALBI FIERFier682275543
Farmaci ARENATirane Rruga Gjon Pali II qendra tregtare Arena0692077700
FARMACI JONAPHARMA_SHK SHKODER 0686541495
FARMACI JULI FIER_(Juliana Zhupa)Fier0699503331
FARMACI EVERGREENRruga Mujo Ulqinaku_Fier0692125021
Farmaci Perparim JazexhiuBerat0697246152
FARMACI YLLITirane0684043778
FARMACI KONI A (PEDIATRIA)Tirane0692055515
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI REGISA PATOSPatos_Fier0697682829
FARMACI GOLD TRTirane0693175717
FARMACI ALBFARMATirane
FARMACI LEKLI DURRESDURRES0689005489
FARMACI FARMABLEND 2Lagja Luigj Gurakuqi,rruga Aqif Pasha Elbasan0694040455 / 0676466831
FARMACI BOCILagja Beslidhja,Rr.Papa Gjon Pali ll Lezhe0696297455
FARMACI BERLIN-PHARMA NR.1-ELBElbasan,Lagja Kongresi Elbasanit pallati 30/30694274586
FARMACI AGIMITIRANE0672009254
FARMACI HELGATirane0693918288
FARMACI ALDA_ELELBASAN697906917
Farmaci ANA 3Elbasan CERRIK 0674907705
FARMACI GREKE_ELPerballe spitaleve _Elbasan0695295190
Farmaci Lizeta KorcePrane Pol Qendrore KORCE697592920
FARMACI XHENITirane
Farmaci FarmaTea Tirane Rruga Hamdi Garunja0692336305
Farmaci ORANGE farmaci 033Fier Lagjja 15 Tetori0692209778
Farmaci NDREU_LELezhe694086182
FARMACI AMOS TRRruga Dritan Hoxha TIRANE044521448 / 0675160534
FARMACI ORIEN 2 _TRUNAZA E RE -TIRANE
Farmaci LIZETA TERMINALIKorce Lagjja 9 Rr Kico Greco 0682019477
Specifikime
Sipas Linjave L.Piazza
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.