214 CORAPE TE GJATA ME VETENGJITJE PA MAJA

3 950 Lekë
Specifikoni ngjyren dhe masen tek shenimi. (Referojuni fotove)
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 1475

Kodi

mmHg

Den

CL 1

CL 2

Me maja

Pa maja

Lloji

214 20-30  140  x        Terapeutike

Paketimi: 2 copë

Klasi 1 (mmHg 20-30)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e lehtë
 • Edema të lehta (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 2 (mmHg 30-40)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze mesatare
 • Edema (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk mesatar flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 3 (mmHg 40-50)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e rëndë
 • Edema të rënda (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk të lartë flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Kundërindikacione

 • Ulcera dhe plagë
 • Dermatit
 • Djegie
 • Alergji ndaj materialeve që përbëjnë corapet
 • Në të gjithë rastet, në të cilët mjeku nuk e shef të arsyeshme përdorimin e tyre.

Mirëmbajtja dhe larja

Përdorimi dhe larja e shpeshtë nuk ndikojnë tek funksionaliteti i produktit. Corapet mund të lahen në dorë ose me process delikat në lavatrice me 30°C. Corapet duhet të thahen larg cdo burim nxehtësie (kalorifer, diell). Mos i thani corapet tek makina tharëse e rrobave. Mos i hekurosni.

Materiali i corapeve është mikrofibër Lycra®, Meryl®- efekt hipoalergjik dhe kundër aromave.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
Farmaci Gjermane-2 Tirane Tirane Blloku Gintash_Laprake693938310 ,0695231885
FARMACI KSANTI FARMA TIRANEQyteti Studenti TIRANE0695707146
FARMACI 2 A -FARM Tirane Tirane TEK CASA ITALIA694063515
FARMACI LOGOS TRTIRANE0695444438 / 0698403690
FARMACI PANACEA TIRANERruga HOXHA TAHSIM TIRANE044500202
FARMACI EVA-FARMA Tirane042400526
FARMACI ORGANIC PHARMACI BESMIRA_TRTIRANE,RR" ISLAM ALLA", PLL VJERO,KT 10698400277
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI DALIPI DRDurres0686261268
FARMACI ORIEN 2 _TRUNAZA E RE -TIRANE
FARMACI FLORITirane
Specifikime
Sipas Linjave L.Piazza

Kliente qe blene kete produkt blene edhe

Picture of 644 GETA PA MAJA 28-38 MM-HG CL II
8 200 Lekë
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.