433 GETA 140 DEN

2 200 Lekë
Specifikoni ngjyren dhe masen tek shenimi. (Referojuni fotove)
Availability: In stock
SKU: 1489

Kodi

mmHg

Den

CL 1

CL 2

Me maja

Pa maja

Lloji

433 14-18  140    x   Parandaluese

Paketimi: 2 copë

Klasi 1 (mmHg 20-30)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e lehtë
 • Edema të lehta (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 2 (mmHg 30-40)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze mesatare
 • Edema (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk mesatar flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Klasi 3 (mmHg 40-50)

Indikacione:

 • Sindroma post-flebitike
 • Insuficenzë venoze e rëndë
 • Edema të rënda (trauma, distorcione, shëmbje) të arteve inferiore
 • Si masë parandaluese para dhe post operatore tek pacientet me risk të lartë flebiti
 • Në rast flebiti
 • Si masë plotësuese kundrejt skleroterapisë
 • Sipas rekomandimit të mjekut për patologji të tjera

Kundërindikacione

 • Ulcera dhe plagë
 • Dermatit
 • Djegie
 • Alergji ndaj materialeve që përbëjnë corapet
 • Në të gjithë rastet, në të cilët mjeku nuk e shef të arsyeshme përdorimin e tyre.

Mirëmbajtja dhe larja

Përdorimi dhe larja e shpeshtë nuk ndikojnë tek funksionaliteti i produktit. Corapet mund të lahen në dorë ose me process delikat në lavatrice me 30°C. Corapet duhet të thahen larg cdo burim nxehtësie (kalorifer, diell). Mos i thani corapet tek makina tharëse e rrobave. Mos i hekurosni.

Materiali i corapeve është mikrofibër Lycra®, Meryl®- efekt hipoalergjik dhe kundër aromave.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI KANANITirane0672599599
FARMACI ANTIGONI (KRISTIAN-A) DURRESDURRES052232380 / 694331663
FARMACI SPAHIUTirane0676008700
FARMACI KITAIRDA CANIDIBER BURREL SHESHI DEMOKRACIA 0686452229
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI FARMATECHTirane0692075901
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI FARMABLEND 2Lagja Luigj Gurakuqi,rruga Aqif Pasha Elbasan0694040455 / 0676466831
Farmaci Gentiana Marku_TRTirane,Rr'Barrikadave"Turdiu Centre Kt1 0672000911, 0682090056
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
FARMACI PANACEA TIRANERruga HOXHA TAHSIM TIRANE044500202
FARMACI XHENATirane0697563638
FARMACI ALBI FIERFier682275543
FARMACI ANGJA DURRESDurres0694882744 / 0695621130
FARMACI ARDI TIRANETirane Rruga Medar Shtylla Pallati Sara el0692089899
Farmaci ARENATirane Rruga Gjon Pali II qendra tregtare Arena0692077700
FARMACI VJOSATirane0692084153
Farmaci Galen PharmaTirane Rruga Kavajes dyqani 5/10693257207
FARMACI Jurgen Babamusta_DRDurres052237386 / 0692126053
FARMACI DITE E NATE 5Tirane Rruga Elbasanit KULLA PARK GATE
FARMACI NURI_LULUSHNJE693326456
FARMACI KLODI FIERFIER034226314 / 693862188
Farmaci GENIUS LAB SHPKTirane Rruga Kavajes0693525520/0693033164
FARMACI IDIALTirane042243844
FARMACI VIOLA 2Tirane0689036318
FARMACI DEA-FARMA Tirane Tirane DAJT666286500/ 0697306192
FARMACI ALBFARMATirane
Products specifications
Sipas Linjave L.Piazza
Get the Latest News from us. Give us your email and stay in touch.