DEFENCE SUN SUN LOTION 15- 200 ml

€16.20
Spray trupi me mbrojtje mesatare SPF 15, per lekurat qe I perkasin nje fototipi te erret ose per ata qe tashme jane nxire.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 2850

Dhuron nje mbrojtje te trefishte ndaj diellit:

  • Mbron nga demtimet afateshkurtra qe rrezet UVA dhe UVB shkaktojne.
  • Mbron nga radikalet e lira te shkaktuara nga rrezet IR.
  • Mbron nga demtimet afategjata fale kompleksit “PRO- REPAIR”.

Permban:

Kompleksi PRO-REPAIR: Një kompleks përbërësish aktivë:

  • Niacin: Ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik, duke forcuar kështu mekanizmat e mbrojtjes natyrore të ADN-së dhe riparimit te saj.
  • Beta-Glukan / L-karnitine: Patente e përbërësve që stimulojnë sistemet natyrore të mbrojtjes të lëkurës dhe luftojne radikalet e lira.
  • Vitamina E: Efekt antioksidues.

Perdorimi:

Aplikoni produktin para ekspozimit ne diell dhe perserisni aplikimin sa here te jete e nevojshme.

Paketimi: 200 ml

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.