Beta 1,3/1,6- D -Glucan 100 mg Veg Capsules

2 800 Lekë
Suport per aktivitetin normal qelizor. Me kerpurdha Maitake.
Disponibiliteti: Ne gjendje
SKU: 11754

Beta 1,3/1,6-D-Glukan është një karbohidrat bioaktiv i derivuar nga muri qelizor i qelizave Saccharomyces cerevisiae, të njohura ndryshe si maja. Studimet shkencore kanë treguar se majaja e derivuar nga Beta-Glukan mund të ndërveprojë me disa qeliza të imunitetit, përfshirë ato në zorrë të lidhura me indin limfoid (GALT). GALT ekziston në traktin intestinal dhe luan një rol kritik në mirëfunksionimin e sistemit imunitar. Kjo formulë përmban dhe kërpurdha Maitake për efikasitet më të lartë.

Përdorimi: 1 kapsulë, 1 ose 2 herë në ditë.

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Pluhur Beta- 1.3/1.6 D-Glukan
(nga Saccharomyces cerevisiae)

100 mg

*

Pluhur kërpurdhe Maitake

160 mg

*

 

Përbërës të tjerë: Celulozë (kapsula), pluhur celuloze, stearat magnezi (origjine bimore) dhe silicë. 

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
LIFEMED SHPK( Farmaci Imifarma 1)Tirane Rr Myslym Shyri pll1 shk 3 ap 490674089009
FARMACI LEDIA_VLVLORE0688089861
Farmaci Liveta Tirane Tirane Komuna Parisit42322322 , 0672674066
FARMACI AGIMI 1 Tirane Tirane Astiri0696563486, 0673225364
FARMACI 21 TIRANE........Rr.Frederik Shirokai TIRANE(21 Dhjetori)0693644133
FARMACI 21 (ANILA HASANAJ)Tirane Rruga Frederik Shiroka vila nr.12 Tirane0692332207
FARMACI DAJA-2Rr. "Elbasanit", perballe Postes Nr. 1, Tirane04 2340 339 / 0675013332
FARMACI IRDA FIERFier0692088422 , 0696365063
FARMACI LOLA ANILAKAVAJE055243654 / 0695561182
Dr.ANTONIO TURI HEALTH REAL SOLUTIONSTirane Rruga e Durresit Godina 79 Hyrja 4.ap 34 0697032745
FARMACI VIOLETA GJOKATirane Rruga Fabrika e Qelqit pallati 55 Tirane0692779657
FARMACI NATI TIRANEPrane poliklinikes Iranian TIRANE699807898
FARMACI ESLERLagjja Qemal Stafa,Rr.Daut Borici_Shkoder0697724487
FARMACI TUTTO FARMA_TRTIRANE.Rr."Don Bosko"695886223
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.