BerryDophilus

1 920 Lekë
Suport probiotik per femije dhe te rritur.
Disponibiliteti: Ne gjendje
  • Suport Gastrointestinal
  • 2 bilion, 10 shtame probiotike
  • Për fëmijë dhe të rritur
  • E embëlsuar me produkt natyral- xylitol (25%)

NOW® BerryDophilussiguron 2 bilion shtame bakteriale nga kombinimi i 10 lloje probiotikësh të provuar klinikisht që ndihmojnë florën e traktit gastrointestinal dhe fuqizimin e sistemit imunitar. Formulimi nuk dëmton dhëmbët dhe ka shijë të këndshme.
*Shtamet probiotike këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

Përdorimi: Për fëmijë nga 2 vjec e sipër dhe për të rritur: Merrni 1 tabletë të përtypshme 1-3 herë në ditë mes vakteve ose me stomak bosh.

Paketimi: 60 karamele

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

 Për fëmijë <4 vjec

Per fëmijë 4 vjec e sipër

Kalori

5

   

Totali i karbohidrateve

1 g

<1 %**

<1%*

Sheqer

0

*

*

Xylitol dhe Sorbitol

1 g

*

*

Perzierje 10 shtame

2 Billion CFU

*

*

Shtamet:

Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21),Bifidobacterium longum (BI-05)

Përbërës tjerë: Xylitol, sorbitol, mikrokristaline celuloze, hidroksipropil celuloze, acid stearik (origjinë bimore), dioksid Silici, acid malik, shije natyrale fruta pylli, pudër rrepe dhe FOS (Fruktooligosaharide).

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI OLA FARMA_KJPerballe spitalit Kavaje0682099920
FARMACI SAPIENSTirane0697290862
Farmaci JAKO-SHSHKODER0694899999 / 0692274224
FARMACI LAURA FARMA (MEDRESEJA) Tirane Tirane MEDRESEJA 0672024631
FARMACI ELONA SPAHIU_PEQINPEQIN686260777 / 0695156215
FARMACI REI LAPRAKE Tirane Tirane TEK BURGU 3130693894346
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
FARMACI DITE NATE 3_TR TIRANE,Rr"DIBRES"692948817/ 0699853336
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
FARMACI INEATirane
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI JULI FIER_(Juliana Zhupa)Fier0699503331
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.