BetterYou Turmeric Oral Spray

2 660 Lekë
Turmerik ne forme spraji oral.
Disponibiliteti: Ne gjendje

Turmeric Oral Spray është një formulim revolucionar që konsiston në një proces unik të inkapsulimit molekular, i cili siguron përthithjen optimale të curcuminoideve thelbësore nga sistemi i qarkullimit të gjakut, nëpërmjet indit të butë të gojës, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

  • Suplementi i parë në botë me Turmerik në formë spraj oral
  • 4 spraj japin 850mg Cyclokurmin, të barazvlefshme me 1300mg nga rrënja e shafranit të Indisë
  • Proces unik i inkapsulimit molekular - Cyclokurmin®
  • Veti anti-inflamatore dhe antioksiduese
  • 30 doza ditore
  • Shije natyrale portokalli

Biodisponibiliteti - Sistem inovativ i cili shmang sistemin tretës dhe eviton problemet e njohura të përthithjes së kurkumin.

Inkapsulimi molecular - rrit biodisponibilitetin përmes rritjes së tretshmërisë në ujë dhe përmirëson shijen.

Përbërësit natyral - Emulsifikues, shije dhe ëmbëlsues natyral (xylitol). Ky formulim me shije portokalli është i përshtatshëm për vegan dhe vegjetarian.

Benefitet shëndetësore - Curcumin është një anti-inflamator i fuqishëm dhe antioksidant me veti të shumta shëndetësore.

Përdorimi: Aplikoni 4 sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.

Paketimi: 25 ml (100 sprucime)

Cdo doze ditore përmban:

EC NRV*

Turmerik (Cyclokurmin)

850 mg

*

I përshtatshëm:

  • 3 vjec e sipër
  • Vegjetarian 
  • Vegan

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

I garantuar, pa: Gluten dhe grurë, Ngjyrues dhe aromë artificiale, Produkte qumështi, sheqer, OMG

Informacion këshillues:

Suplementet nuk duhet të zëvendësojnë dietën e shëndetshme dhe aktivitetin fizik. Të mbahet larg nga fëmijët.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
FARMACI NURI_LULUSHNJE693326456
FARMACI IRMA PRIFTILushnje0697240613
Farmaci Irma Prifti 2..................LUSHNJE
FARMACI ILDA SAUKStacioni i fundit Sauk i ri TIRANE697292854
FARMACI RUBINITirane0692056124
FARMACI INTERNACIONAL-2Tirane0692711228
Farmaci Dani_TRRr A Z Cajupi Pall 20_Tirane694581099
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.