Vitamin C-500 Orange Chewable Tablets

1 970 Lekë
Vitamine C 500 mg me shije natyrale nga lengu i portokallit.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Ky suplement është i ëmbëlsuar me shije natyrale nga lëngu i portokallit

Përdorimi: 1 tabletë 1 ose 2 herë në ditë.

Paketimi: 100 tableta

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % vlerës ditore

Kalori

5

 

Totali i karbohidrateve

1 g

<1%*

Totali I Sheqernave

1 g

*

Sorbitol dhe Xylitol

<1 g

*

Vitaminë C (nga Askorbati i natriumit dhe Acidi Ascorbik)

500 mg

556%

Natrium

40 mg

2%

Përbërës tjerë: Sheqer organik turbinado, sorbitol, celulozë, xylitol, shije natyrale portokalli, acid stearik (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (glikozide stevioli enzima te modifikuara), stearat magnezi (origjinë bimorë) dhe silic.

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci London 2 ElbasanElbasan Lagja Skenderbej, Rruga Iliaz Kosova0693776264
DEA ONE SHPKTirane Rruga Myslym Shyri pll nr 56/20696415464 / 0672166172
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI GENI & LORI_TRTIRANE042359286 / 0692065008
FARMACI DR. PHARMACY(ANDRI CABELI)Prane Kopshtit Zoologjik,RR"Shyqyri Brari"Tirane048847153 / 0695792505
FARMACI WENDITirane0673138822
Farmaci Oligerta Kastrioti-SRQender-Sarande692293656
FARMACI SPAHIUTirane0676008700
BIO-PARAFARMACIA FRANCEZE Tirane Tirane QENDRA TREGETARE TEG0694769600 , 0696154711
FARMACI MELSA-PRIM Tirane Rruga Ali Shefqeti,Godina nr 53,kati 1 Tirane0672353185
FARMACI TANATirane042238286
FARMACI ILIRIA_ELBELBASAN54256711
Farmaci Nabis_TRIsh Garda e Republikes_TIRANE693587909
FARMACI BUTRINTITIRANE0693321881
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.