ZMA Capsules

3 240 Lekë
ZMA eshte nje kombinim me zink, magnez dhe vitamine B6, i formular per perthithje optimale dhe per te nxitur rikuperimin pas aktivitetit fizik.
Disponibiliteti: Nuk ka gjendje te disponueshme

ZMA® është një kombinim me zink, magnez dhe vitaminë B6, i formular për përthithje optimale dhe për të nxitur rikuperimin pas aktivitetit fizik.
Zinku është shumë i rëndësishëm për rregullimin e rritjes qelizore, riparimin e indeve dhe mirëmbajtjen e sistemit imunitar. Magnezi ndihmon në balancën e elektroliteve, prodhimin e energjisë dhe ndihmon në funksionet neuromuskulare

Përdorimi: Për meshkuj: 3 kapsula cdo ditë. Për femra: 2 kapsula cdo ditë.
*Për rezultate më efektive, konsumoni kapsulat me stomak bosh dhe evitoni përdorimin e produkteve të qumështit ose produkte/suplemente të tjera që përmbajnë kalcium.

Paketimi: 90 kapsula

Përmbajtja

Sasia për dozim:

Sasia % së vlerës ditore

Vitamin B6 (HCl pirodoksine)

15 mg

882%

Magnez  (nga aspartat magnezi)

450 mg

107%

Zink (nga mono-L-metionine dhe asparat zinku)

30 mg

273%

Përbërës tjerë: Xhelatinë, miell orizi dhe stearat magnezi (origjinë bimore)

 Produkti gjendet ne keto farmaci: 
Farmaci EldaRruga e Durresit, Pallati nr. 180, H4, TIRANE0692048818 , 042238252
FARMACI IJONI Tirane Tirane Njesia Bashkiake Nr.9 Rr.Jorda Misja0694441325
FARMACI ALDA _FIERFIER,LGJ'KASTRIOTI'696433058
FARMACI HOBDARITirane042233183
FARMACI AIDAS FARMA TIRANEPRANE LICEUT ARTISTIK Tirane0682573656
Informohu per produktet me te reja Vendosni adresen tuaj te e-mailit qe te merrni njoftime nga ne.