AHA + BHA Exfoliator

L2,700

Ka stok

In Stock

SKU: 12803

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Eksfoliues per lëkurë të yndyrshme, të njollosur dhe të prirur ndaj akneve. Formula kombinon katër acide frutash me acid salicilik të pastër për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe për të hapur poret e bllokuara.

Permbajtja

  • Kompleksi AHA Fruit Acid: I përbërë nga acide glikolike, malike, citrik dhe tartarik, formula shpërndan butësisht dhe në mënyrë të sigurt kornifikimin e tepërt të lëkurës (efekt keratolitik), stimulon përhapjen e qelizave dhe përmirëson strukturën e lëkurës.
  • Acidi salicilik BHA: Përbërës aktiv natyral me efekte antimikrobiale dhe anti-inflamatore.

perdorimi

AHA + BHA Exfoliator preferohet të përdoret pas pastrimit të lëkurës në mbrëmje, 2-3 herë në javë, duke shmangur zonën e syve. Koha e lënies 5-15 minuta. Shpelajeni me ujë të vakët.

paketimi

30 ml.