PRODUKTE PROMOCIONALE

 • Cranberry Mannose + Probiotic

  0 out of 5

  Suport për traktin urinar x 24 bustina

  • Pastrues i traktit urinar
  • Me 10 shtame probiotike për balancë mikrobiale të shëndetshme

  Cranberry Mannose bustina është një formulë probiotike për kujdesin e traktit urinar tek femrat, me përmbajtje boronice të kuqe dhe D-Mannose.
  Përzierja imunologjike me 10 shtame baktere probiotike ruan balancen mikrobiale delikate tek femrat. Boronica e kuqe përmban flavonoide dhe përbërës të tjerë bioaktivë që përmirësojnë traktin urinar duke mbrojtur sipërfaqen e mukozës brenda fshikëzes urinare.
  D-Mannosa është një sheqer i thjeshtë natyral që metabolizohet vetëm në sasi të vogla nga trupi, ndërsa pjesa e mbetur sekretohet me urinë. Meqë trupi përdor sasi shumë të vogla të D-Mannosës, nuk ndikon në nivelin e sheqerit në gjak.
  Në traktin urinar, D-Mannosa ndihmon që procesi i eliminimit të bëhet natyralisht duke mbajtur mjedisin e fshikëzës urinare të shëndetshëm.
  Studimet klinike kanë treguar se kur merret rregullisht, D-Mannose mund të ndihmojë për të ruajtur shëndetin e traktit urinar.

  Shtamet probiotike në këtë produkt janë identifikuar dhe vertetuar nga teknologjia ADN-fingerprinting.

  Përdorimi: 1 bustinë tretet ne 100-200 ml ujë. Mund të merren 1-3 bustina në ditë.

 • Omega-3 Mini Gels 500 mg Softgels

  0 out of 5

  Omega-3 500 mg

  • Të distiluara në nivel molekular
  • Suport kardiovaskular
  • 180 EPA / 120 DHA
  • Kapsula të vogla dhe të lehta për tu përtypur.

  Cilësia e këtij vaji peshku natyral është në nivel të lartë, me standarte strikte të kontrolluara, i testuar dhe pa praninë e dëmshme të ndotësve industrial si PCB, dioksina, mërkur dhe metale të tjera të rënda.

  Përdorimi: Merrni 2 kapsula 1-3 herë në ditë të shoqëruara me ushqim.

  Paketimi: 90 kapsula të vogla xhelatinoze

 • BetterYou™ BoostB12 Oral Spray

  0 out of 5

  Vitamina B12 në formë spraj përmban formën më të pastër të B12 (metilcobalamin) e cila është një formë natyrale aktive që gjendet në metabolizmin e njeriut,e formuluar specifikisht për të rritur nivelin e vitaminës B12 në mënyrë të shpejtë dhe efektive.

  4 sprucime përmbajnë 1,200 μg vitamin B12, 40 μg krom dhe 0.5 mg ekstrakt caji jeshil.

  • Ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut
  • Përkujdesje e zemrës
  • Rrit përqëndrimin dhe memorien
  • Mbajtje në normë te metabolizmit të homocisteinës
  • Me shije të këndshme kajsie.
   Kromi ndihmon në mbajtjen e balancës të niveleve të sheqerit dhe redukton lodhjen dhe plogështinë

  “I rekomanduar nga pjesëtarë të shumtë të “Pernicious Anaemia Society” që përdorin sprajin për të mbajtur nivelet e vitaminës B12 lart, në mes të injeksioneve.”

  Përthithje më e lartë se tabletat – E garantuar.
  Spraji oral është formuluar specifikisht për t’u përthithur direkt nga sistemi i qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës. Pikëzat e sprucuara përthithen lehtësisht nga mukoza e gojës dhe përbërësit ushqyes absorbohen më shpejt se tabletat dhe kapsulat.

  Përdorimi: Aplikoni 4 sprucime në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
  Për fëmijë nën 12 vjec doza duhet të përgjysmohet. Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj.
  Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 3 vjec. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.
  Paketimi: 25 ml

 • BetterYou™ DLuxInfant Oral Spray

  0 out of 5

  Vitaminë D spraj oral për foshnja dhe fëmijë nën 3 vjec nga BetterYou™ është formuluar specifikisht për fëmijët nën 3 vjec. Kombinimi delikat i vajit të kokosit me vitaminën D të pastër bën që kjo vitaminë esenciale të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke   shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

  Cdo sprucim ka 400IU (10μg) vitaminë D3

  • Mirëmban kockat dhe dhëmbët
  • Ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve

  Përthithje më e lartë se tabletat – E garantuar.
  Spraji oral është formuluar specifikisht për t’u përthithur direkt nga sistemi i qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës. Pikëzat e sprucuara përthithen lehtësisht nga mukoza e gojës dhe përbërësit ushqyes absorbohen më shpejt se tabletat dhe kapsulat.

  Përdorimi: Aplikoni 1 sprucim në ditë ose dozën e rekomanduar nga mjeku.
  I përshtatshëm që nga lindja.
  Mund të merret në cdo moment të ditës edhe pa ushqim, duke e përshtatur me rutinën tuaj. Të përdoret 6 muaj pas hapjes.
  Paketimi: 15 ml

 • Immunilflor naturcaps

  0 out of 5

  Immunilflor naturcaps është suplement ushqimor me bazë echinacea, unkaria, vitamine C dhe zink.
  Echinacea dhe uncaria forcojnë mbrojtjen imunitare natyrale të organizmit në ndryshimet sezonale.
  Vitamina C stimulon funksionimin normal të sistemit imunitar.
  Zinku kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
  Përmban 2 miliard fermente të tindalizuara (jo vitale).

  Perdorimi: 1 kapsulë në ditë.

   

Produkte kozmetike për një lëkurë të shëndetshme…

Përkujdesje ndaj trupit

SUPLEMENTE NATYRALE USHQYESE & VITAMINA

Suplemente ushqyese natyrale dhe vitamina për një jetë të shëndetshme, për tu ndjerë energjik në çdo moment të ditës.

Distributorë të medikamenteve të një cilësie të lartë, duke zbatuar praktikën e ruajtjes dhe shpërndarjes në kushte të sigurta.

Mundesojmë një gamë të madhe te materialeve dhe pajisjeve mjekësore, për të mundësuar një jetë sa më të shëndetshme për ju.

Linja të ndryshme mbi kujdesin ndaj lëkures dhe trupit nga firmat më të avancuara ne tregun e produkteve kozmetike dhe farmaceutike.