Chewable Vitamin C 500 mg – Lifeplan

L1,650

Ka stok

In Stock

SKU: 12266

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Këto tableta të përtypshme me shije të këndshme janë formuluar me përbërës ushqyes natyral të cilët plotësojnë nevojat e organizmit për vitaminë C.

Vitamina C shkatërrohet lehtësisht nga ndryshimet e temperaturës, drita dhe gatimi. Nuk ruhet në trup dhe prandaj është i nevojshëm furnizimi i shpeshtë i organizmit me këtë vitaminë.

Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit për funksionimin normal të enëve të gjakut, kockave, kërcit, mishit të dhëmbëve dhe lëkurës, për metabolizmin normal energjitik dhe për funksionimin normal të sistemit nervor.

I përshtatshëm për vegjetarianët.

perdorimi

1 tabletë çdo ditë me ushqim.

paketimi

90 tableta

permban

Vitamina C 500 mg 625%

Ekstrakt Acerola 75mg

Bioflavonoide agrumesh 25mg

Pluhur Rosehip 25mg

nuk permban

kripë të shtuar, niseshte, ngjyrues, konservantë ose përbërës të derivuar nga kafshët.